دوشنبه 29 اسفند 1390  12:15 ق.ظامروز روز آخر سال 1390 بود... همه در جنب و جوش...شلوغی،سر و صدا،دعوا ! و خلاصه هرچیز که رنگ و بوی عید بدهد
همه در انتظاریم...در انتظاری روز و سالی که می خواهیم تحویل بگیریم...خانه هایمان را جارو کشیدیم،تمیز کردیم،لباس نو کردیم...خودروهایمان را تمیز کردیم....
آداب انتظار را به خوبی به جا اوردیم
برای روزی که هر سال می آید و می رود
امسال خیلی حس خاصی ندارم که دارد سال نو می شود. نه اینکه منفی باشم...نه اتفاقا شادم ولی اتفاق خاصی نیست اما یک چیز برایم خیلی جالب بود
اینکه انتظار کشیدن برای چیزی که حتما می آید و اطمینان داریم از آمدنش را خوب بلدیم اما برای چیزی که وعده داده می شود را خیر...خب طبیعی هم هست. این یکی قابل لمس تر است
امشب یک تصویر دیگر هم دیدم...ماشین ها یکی یکی داخل خیابان اصلی می پیچند...همه به سمت یک مسیر می روند... یاد قیامت افتادم !!:)))  اصن یه وعضی!

عید همه مبارک

خبر بد:
ذوالفنون آخرین تار زندگی اش را نواخت.
تابستان 89 بود که به سیرجان دعوت کرده بودیمش...برای اجرای کنسرت
روحش شاد،یادش گرامی
گفتگو با جلال ذوالفنون،نشریه پاسارگاد سیرجان


  • آخرین ویرایش:سه شنبه 1 فروردین 1391

نگاهی به آلبوم «پرچم سفید» محسن چاوشی؛

چاوشی در گذار یا سرگردانی؟
.:: علی رضوی|موسیقی ما ::.

۱. در روزهای اخیر که آخرین آلبوم محسن چاووشی به نام «پرچم سفید» وارد بازار شده است، با دوستان اهل فن زیاد در موردش صحبت کردیم. آلبوم جدید چاووشی مانند دیگر کار‌هایش هم مخالفان سرسختی دارد و هم موافقان پروپا قرص. جدای از کسانی که تعصبی در مورد خواننده محبوبشان حرف می‌زنند یا صرف علاقه نداشتن به خواننده آن را می‌کوبند، استدلال‌های جالبی برای خوب یا بد بودن آلبوم در این روز‌ها شنیده می‌شود. نقد و نظرهایی که‌گاه به کلیت موسیقی روز کشور برمی‌گردد و‌گاه در مورد شخص محسن چاووشی و آلبوم «پرچم سفید» مطرح می‌شوند. اتفاقا محسن چاووشی از این نظر خواننده پویایی است. طیف گسترده‌ای از مردم کارهای او را گوش می‌کنند و نظرات دقیقی هم در مورد جزییات آثارش می‌دهند. اگر سری به وبلاگ‌ها و سایت‌های موسیقی بزنید می‌بینید که هوادار و غیر هوادار چگونه در مورد جزء به جزء آلبوم چاووشی نظر داده‌اند و آن را شکافته‌اند. این حساسیت در بین مخاطبان شاید بهترین ابزاری باشد که خواننده و هنرمند را وادار به پویا بودن و تغییر روز به روز بکند. هرچند این تغییرات لزوما همیشه مثبت نیست!

۲. ترانه مشکل عمومی موسیقی پاپ ماست. تنها خلاصه به آثار محسن چاووشی نمی‌شود. البته یک حقیقت تلخ هم وجود دارد. هیچگاه برای ترانه استاندارد خوبی وجود ندارد. تمام کسانی که ترانه را نقد و بررسی می‌کنند هیچگاه به استاندارد خاصی در ترانه اشاره نمی‌کنند. با این وجود همه چیز نسبی است. هر چند در این نسبیت ما رو به تعالی سیر نمی‌کنیم، اما حداقل دست منتقد برای مقایسه باز است. آثار محسن چاووشی از دیدگاه ترانه سرایی همیشه روی یک خط سینوسی قرار داشته که اوج و فرودهای با اختلافی دارند. این اتفاق یک دلیل عمده می‌تواند داشته باشد. اینکه خود چاووشی هم در یک خط مستقیم حرکت نمی‌کند. او مدام تغییر سبک می‌دهد و در گستره پهنی از موسیقی پاپ و راک در حال رفت و آمد است. خواننده‌ای که آلبوم‌های اول او مانند خودکشی و متاسفم، فضایی کاملا تلخ و سیاه دارد، در آلبوم‌های اخیر خود به آهنگ‌های بندری و شش و هشتی می‌رسد که همه را به تعجب وا می‌دارد. این تغییر سبک طبیعتا در ترانه‌های او هم تاثیر زیادی دارد. خیلی طبیعی است که برای یک ترانه بندری و شاد نمی‌تواند شعری تلخ و سیاه استفاده کنید، و برعکس. شاید از نظر هنرمند این تغییر رویه نقد درستی نباشد، اما درست جایی به مشکل برمی‌خوریم که خواننده با یک تغییر ژانر، ذهنیت مخاطب را تحت تاثیر قرار می‌دهد. جدای از ویژگی‌های فنی موسیقی و اینکه آیا محسن چاووشی توانایی اجرای این گستره را دارد یا نه، این آشفته کار کردن باعث آشفتگی ذهن مخاطب هم می‌شود. نخی که حرف‌های پاراگراف بالا را به هم وصل می‌کند، ترانه است. ترانه بار اصلی این آشفتگی را به دوش می‌کشد.

۳. تنظیم همیشه یکی از ویژگی‌های آلبوم‌های چاووشی بوده. تنظیم حتی سهم بیشتری از فرآیند تولید یک آهنگ را نسبت به آهنگسازی دارد. تنظیم خوب می‌تواند ضعف‌های دیگر آهنگ مانند ترانه یا آهنگسازی را بپوشاند. مخصوصا در سبک‌های پاپ و راک که دست تنظیم کننده باز است و با طیف گسترده‌ای از سازهای کلاسیک و الکترونیک مواجه است. در اینگونه موارد تنظیم خوب و متفاوت انجام دادن کاری بسیار دشوار و حساسی است. اگر نگاهی به سیر کارهای چاووشی کنید می‌بینید که سبک کاری او بسیار وابسته به تنظیم‌کننده‌هایی بوده که در این مدت با او همکاری می‌کردند. محمدرضا آهاری تنظیم آلبوم یه شاخه نیلوفر را بر عهده داشت. آلبومی که همچنان به عقیده نویسنده بهترین آلبوم چاووشی در بین آلبوم‌های رسمی اوست. یکی از ویژگی‌های «یه شاخه نیلوفر» تنظیم خوب آن است. تنظیمی که با شناسنامه حرفه‌ای چاووشی که پیش از انتشار اولین آلبوم رسمی‌اش او را با آن می‌شناختند. پیوستن شهاب اکبری به محسن چاووشی برای تنظیم آهنگ‌ها همراه بود با تغییر سبک آهسته و آرامی از او که در آلبوم‌های بعدی به خوبی مشهود بودند. این سیر تغییرات ادامه داشت تا آنجا که در «پرچم سفید» شما با تنظیمی کاملا متفاوت از این خواننده روبرو هستید. تنظیمی که بیشتر بر اساس سازهای الکترونیک و به خصوص گیتار الکتریک طراحی شده است. در کمتر آلبوم داخلی می‌توانید پیدا کنید که به این میزان از گیتار الکتریک به عنوان ساز سولو در تنظیم استفاده شود. در عوض در «یه شاخه نیلوفر» تنظیم کننده از ویولن به عنوان یکی از سازهای اصلی استفاده کرده که ردی از آن در «پرچم سفید» نمی‌بینید.

۴. زمانی که تک آهنگ «دلتنگ» منتشر شد، خیلی‌ها این تصور را داشتند که چاووشی به گذشته خود رجوع کرده. «دلتنگ» در عین حال که نشانه‌های زیادی از نوآوری همراه خود داشت، بازگشتی هم بود به دوران رو به اوج چاوشی در آلبوم «یه شاخه نیلوفر» و قبل از آن. اما آلبوم جدید این را نشان نمی‌داد. دلتنگ احتمالا یک تک آهنگ جدا افتاده از «پرچم سفید» است که به علت ناهمگون بودن، از آلبوم بیرون گذاشته شده است. چرا که شما در پرچم سفید با آهنگ‌هایی مانند «مردم آزار»، «جوابم نکن» و... سافت‌راک‌های فانتزی از لحاظ ساختار مواجه هستند که ترانه‌هایی سیاه و خاکستری از جنس کارهای قبلی چاوشی در آن‌ها گنجانده شده است. یک پارادوکس غیرمنطقی که در تغییر مسیر چاوشی به وجود آمده است.

۵. با دو نگاه می‌شود در مورد آلبوم چاوشی به جمع بندی رسید. اول اینکه این آلبوم را جدای از سوابق خواننده و گروهش و به صورت تکی نگاه کنیم. در این نگاه نباید نگاهی به گذشته داشته باشید و فرض کنید که این تنها آلبوم چاوشی است که به بازار ارائه شده. در این صورت آلبوم نقاط ضعف و قوت زیادی دارد که در بالا به بعضی از آن‌ها اشاره شد. نقاط ضعف و قوتی که می‌تواند یک برآیند قابل قبولی داشته باشد. اما فقط قابل قبول. نه عالی و نه خوب. قطعا چاوشی با این آلبوم به تنهایی نمی‌توانست سوپر استار شود. چاوشی در این آلبوم یک خواننده کاملا معمولی است. خواننده‌ای که تلاش‌های قابل ستایشی برای نوآوری و حرکت پویا در موسیقی پاپ انجام داده، اما نتیجه چندان چشمگیری ندارد.

نگاه دوم این است که آلبوم را در ادامه سیر کارهای چاوشی ببینید. بعد از آلبوم‌هایی مانند «یه شاخه نیلوفر» یا آلبوم‌های ماقبل آنکه به صورت غیر رسمی منتشر شدند. در ادامه موسیقی فیلم سنتوری که می‌توان به عنوان شاهکار چاوشی در سال‌های گذشته از آن اسم برد. حتی در ادامه «ژاکت» و «حریص» که بهترین آلبوم‌های چاوشی نبودند ولی سطح قابل قبولی داشتند. در این نگاه بدون شک «پرچم سفید» ضعیف‌ترین کاری است که چاوشی تا به حال ارائه داده است.  • آخرین ویرایش:-
شنبه 27 اسفند 1390  11:25 ب.ظ

تمام اتفاق عید در روزهای قبل از آن است ...
هیچ وقت اتفاق به اندازه لذت و شوق رسیدن به آن جذاب نبوده و نیست


  • آخرین ویرایش:شنبه 27 اسفند 1390
شنبه 27 اسفند 1390  10:50 ب.ظ

14 فروردین بنزین بالاخره به قیمت جهانی و "روز" اش می رسد و این در حالی است که قیمت پراید؛ خودرویی که اصلا به "روز" نیست و تکنولوژی دهه 80 را همراه خود دارد؛ به بالای 10میلیون تومان رسیده است


  • آخرین ویرایش:شنبه 27 اسفند 1390


برای دیدن سایز بزرگتر روی عکس کلیک کنید

اول قصد داشتم عکس صفحه اول پاسارگاد رو بذارم روی وبلاگم و چیزی ننویسم اما بدم نیومد حاشیه نویسی هم بکنم. به هر حال پاسارگاد اولین تلاش جدی من در عرصه رسانه بود. تجربه ای که البته یک سال بود اما شاید به اندازه چندین و چند سال می ارزید. بعد ویژه نامه نوروزی سال گذشته(1390) از پاسارگاد به دلایل کاری/شغلی بیرون آمدم اما خب هنوز هم "کِرم" نوشتن آدم را ول نمی کند!

امسال من همکار دو سه روزه ی پاسارگاد بودم و حالا که ویژه نامه درآمده فهمیدم که بدترین مطالب این شماره را من نوشتم! :)) چون اصلا وقت نوشتن نداشتم و خیلی وقت هم بود ننوشته بودم اما موضوعات امسال هم مثل سال گذشته متنوع است.(چه تبلیغی هم می کنیم!)
یادداشت "امین شول سیرجانی" درباره سکوت شهردار و شهرداری با عنوان "این مرد سخن نمی گوید" اولین مطلبی است که خواننده را جذب می کند. یعنی من به شخصه به چینش صفحه که نگاه میکنم میبینم جذاب از کار درآمده.
امسال هم مثل سال گذشته موضوعات ویژه نامه نوروزی به صورت پرونده به پرونده درآمده و سعی شده که یک موضوع تا به انتها دنبال شود. پرونده ای برای تکدی گری هم در نوع خود سوژه ی فوق العاده ای است. گفتگو با چند متکدی حرفه ای و دلایل این نوع ناهنجاری اجتماعی هم از نمونه مطالب خوب و جذاب این شماره است.

پرونده زمین خواری در سیرجان و گفتگو با حجت الاسلام جهانشاهی روحانی معترض سیرجانی هم از مطالب جنجالی این شماره است. جهانشاهی در گفتگو با پاسارگاد صحبت از "دانه درشت ها" کرده است گرچه به دلایل اخلاقی و رسانه ای از ذکر اسامی افراد در این پرونده صرفنظر شده است.
در بخش فرهنگ و هنر این شماره(که پارسال من هم در این قسمت بودم) تئاتر سیرجان در گفتگو با چند تن از فعالان این عرصه مورد بررسی قرار گرفته است. گفتگو با دکتر امیرحسین طاهری کارگردان بهترین تئاتر سال یعنی "سوخته سال" را هم از دست ندهید.
اما شاید مهم ترین بخش مجله گفتگو با استاد باستانی پاریزی است...من چیزی درباره این مطلب نمی گویم و ففقط پیشنهاد می کنم بخوانید....خواندنی است.
 گفتگو با محمدعلی علومی پرکارترین داستان نویس ایران در سال 1390 هم از دیگر بخش های مهم پرونده ادبی این شماره است.
پرونده ورزشی با عنوان "بزرگ نمایی در عرصه ورزشی" هم سوژه بسیار خوبی است که در آن به بحث بزرگنمایی و پوشالی بودن برخی مدعیان در عرصه ورزش شهر پرداخته شده است
مثل همیشه نوروزگردون(ورژن نوروزی روزگردون!) هم پرونده طنز ویژه نامه است که البته این پرونده بودنش را ما نفهمیدیم چون هیچ کدام از مطالبش هیچ ربطی به هم ندارند !
مثلا قسمت چهره ها با راهنمای گردشگری سیرجون و بقیه مطالب اصولا هیچ ربطی به هم ندارند! دنبال خط و ربط نگردید!!

درباره جلد:
درباره طرح جلد بسیار تا بسیار تا بسیار جنگ و جدل و دعوا داشتیم! اما در نهایت طرح خوبی پیاده شد و یکی از آثار نقاشی سرکار خانم معصومه کامکار از هنرمندان خوب شهر، به عنوان طرح جلد انتخاب شد.عنوان طرح جلد: "گلدان خانه مادربزرگ"
و ما نتیجه میگیریم که هرچقدر دعوا کنیم چقدر خوب است و به جنس کار کمک می کند!


حرف آخر:
خیلی خیلی نوروزتان پیروز و مبارک و اینا ! 


  • آخرین ویرایش:جمعه 26 اسفند 1390


عکس تزئینی است|شماره نوروز91 مجله دنیای خودرو

چند روز پیش داشتم دنبال چیزی داخل اتاقم میگشتم که اتفاقی مجله دنیای خودرو  شماره 240 به تاریخ 5 آذرماه 1390 را دیدم. تجدید خاطره خوبی بود خصوصا با عکس کادیلاک CTS-V روی جلد. اما مهم تر از تجدید خاطره مطلب صفحه دوم این نشریه بود با عنوان :
چند نکته درباره "ایربگ"

در این مطلب به نصب ایربگ روی خودروهای داخلی و اجبار سازمان استاندارد به کارخانجات خودروسازی داخلی پرداخته شده بود و با محمدرضا نجفی منش عضو هیات مدیره قطعه سازان، نظام الدین برزگری رئیس سازمان ملی استاندارد،کیوان وزیری مدیر اجرا و نظارت بر اخذ استانداردهایی ایران خودرو و سید مرتضی شفیعی معاونت مهندسی و کیفیت سایپا گفتگوهایی انجام شده بود.
حرف های جالبی در این گفتگوها رد و بدل شد که قصد دارم به چندتای آنها بپردازم.

نجفی منش در باب نصب اجباری ایربگ رو خودروها مدعی شده بود که "نباید ایربگ را به زور روی خودروها نصب کرد". وی در گفتگویش همچنین مدعی شد "ایربگ در هیچ کجای دنیا اجباری نیست و به صورت آپشن ارائه می شود". نجفی منش معتقد است باید ابتدا در مشتری ها تقاضا برای ایربگ به وجود می آوردیم و بعد اقدام به نصب ایربگ می کردیم.
اما نظام الدین برزگری رییس سازمان ملی استاندارد معتقد است که به خودروسازان بابت نصب ایربگ فرجه هم داده شده اما سازمان ملی استاندارد از موضع خود مبنی بر نصب اجباری ایربگ روی خودروهای سواری تا پایان سال 90 کوتاه نخواهد آمد.
در ادامه همین صفحه کیوان وزیری از ایران خودرو در گفتگو با دنیای خودرو با اشاره به هزینه بالای تعویض ایربگ اضافه کرد" مشتریان باید بدانند چه فوایدی دارد و یا مثلا هزینه تعویض آن چقدر است" . وزیری همچنین مدعی شد "هیچ جای دنیا ایربگ اجباری نیست و متناسب با درخواست و سلیقه مشتریان نصب می شود"
مرتضی شفیعی از سایپا؛ دیگر خودروساز بزرگ کشور نیز در گفتگو با دنیای خودرو اظهار داشت: "تاثیر کمربند بیشتر از ایربگ است". او نیز به مانند وزیری و نجفی منش مدعی شد "هیچ جای دنیا ایربگ اجباری نیست"

اما اینجا چند سوال پیش می آید:
1- واردکنندگان خودرو به کشور همگی به اتفاق خودروهایی با "آپشن ایربگ" وارد می کنند؟! چرا هیچ کدام از محصولات وارداتی فاقد ایربگ نیستند؟!
2-چرا تست ایمنی با ایربگ انجام می شود؟!
3- اگر ایربگ یک آپشن است، چرا اینقدر روی آن سرمایه گذاری می شود؟
4- آقای نعمت بخش دبیر انجمن خودروسازان چند سال پیش در اظهارنظری گفته بودند "نصب ترمز ABS در هیچ کشوری اجباری نیست" لینک منبع اما همه خودروهای روز دنیا همگی ترمز ABS را به عنوان یک سیستم پایه شناخته اند. آیا ایربگ هم مثل ABS است؟
5- همه می دانند تعویض کیسه هوای خودرو هزینه بر است.بنابراین خودروسازان تصمیم گرفته اند که ابزار قفل کیسه هوا را در داخل کابین خودرو نصب کنند تا از باز شدن بی مورد کیسه هوا و متضرر شدن مشتری جلوگیری کنند(این سیستم در خودرو 206 ساخت ایران موجود است). آقای وزیری؛ آیا طعنه به هزینه بالای تعویض کیسه هوای خودرو تکنیکی رسانه ای نیست که دارد نصب ایربگ را روی خودروها هزینه بر جلوه می دهد؟ شما هم میخواهید بگویید خوب است و هم می خواهید بگویید هزینه بر است؟! آیا هزینه چند صد هزارتومانی به حفظ جان اولویت ندارد؟ این نوع طعنه آیا تشویق شماست به مردم که از کیسه هوا استفاده کنند؟

آنطوری که اطلاعات من می رسد می دانم که در ایالات متحده هم سازمان استاندارد صنعتی آمریکا موجب شد خودروسازان آمریکایی بالاجبار تن به مقررات سخت ایمنی دهند و از همان زمان ها بود که بحث ترمز ها و سیستم های مختلف امنیت خودرو مهم شد تا به امروز ...
کمپانی ولوو 50 سال پشتوانه تحقیقاتی درباره ایربگ دارد(رجوع شود به مستند شبکه من و تو1 درباره ایمنی خودرو با کیسه هوا)
آیا یک کمپانی بزرگ 50 سال تحقیقات برای "آپشن" هایش می گذارد؟!
  • آخرین ویرایش:جمعه 26 اسفند 1390

سیروان رو میگم!
از وقتی سیروان خسروی پایش را در 01 آموزشی تهران گذاشت و بعد در همان جا(نیروی زمینی ارتش) دوران سربازی اش را گذراند( و می گذراند!) پرکارتر از قبل ظاهر شده است. آن طور که اخبار غیر رسمی می گوید سیروان خسروی آلبوم خودش،شهاب رمضان،بهنام صفوی و چندین و چند تراک مختلف برای خوانندگان مختلف را آماده انتشار دارد و همین الان که شما دارید این مطلب را می خوانید هم احتمالا دارد آهنگ بعدی اش را تنظیم می کند!
به هر حال من که جای فرمانده سیروان بودم اتاق کار سیروان(همان استودیوی شخصی!) اش را به عنوان محل امریه معرفی می کردم...{گرچه الان هم تقریبا فرقی ندارد!:)) }

آهنگ جدید سیروان و امید حاجیلی را دانلود کنید با شعری از زانیار خسروی و امید جامع ،ملودی امید حاجیلی و تنظیم هم که مشخص است! سیروان خسروی !


  • آخرین ویرایش:-
جمعه 19 اسفند 1390  12:31 ق.ظ

نمی دونم این مطلبی که دارم مینویسم تکراری هست یا نه اما هنوز دغدغه منه ...آلبوم های نوروزی و خوانندگان پاپ!
نوروز 1385 بود که آلبوم 85 بنیامین به بازار آمد و به شدت مورد استقبال قرار گرفت. تنظیم های خوب،فضای جدید و پتانسیل صدای بنیامین همه با هم دست به دست هم دادند تا آلبوم 85 بهترین آلبوم آن سال لقب بگیرد.
بیش از 5 سال از 85 گذشته اما هنوز ما باور نکردیم که برای مناسبت های شاد مختلف که مختص ترین و بهترین آنها نوروز است؛ می توان آلبوم موسیقی به بازار عرضه کرد. خوانندگان بزرگ ما+تهیه کنندگانشان هنوز این را باور نکرده اند که فرمول اتفاقی 85 هنوز جواب میدهد...هنوز می تواند جریانی به بزرگی 85 درست کند
همه جای دنیا به مناسبت های مختلف تک اهنگ یا آلبوم های موسیقی به بازار عرضه می شود...اینجا کسی باور ندارد...چه می توان کرد؟!
  • آخرین ویرایش:-


این روزها داریم می شنویم که جنرال موتورز قصد دارد کمپانی پژو-سیتروئن و یا بهتر بگوئیم گروه PSA را خریداری کند. اتفاقی که به روایت یورونیوز تائید شده است(اینجا) و پژو 7 درصد از سهامش را به جنرال موتورز فروخته.
به گزارش یورونیوز، خرید هفت درصد از سهام پژو سیتروئن توسط جنرال موتورز، در راستای توسعه توافق تشکیل گروه مشترک از سوی دو شرکت خودروساز است که هفته گذشته خبر آن اعلام شد.
در هر حال الان 7درصد سهام پژو از آن جنرال موتورز است و زنگ خطر آن در گوش مسئولان ایران خودرو که نکند جنرال موتورز با خرید سهم بیشتر پژو را از معامله با ایران منصرف کنند(طبق قوانین تحریم علیه ایران)
فعلا که خطر از بیخ گوش گذشته و با سهم 7درصدی جنرال موتورز اتفاقی نیفتاده و نمی افتد اما باید منتظر آینده ماند...

رجوع شود به:
فروش هفت درصد سهام پژو سیتروئن به جنرال موتورز/همشهری آنلاین


  • آخرین ویرایش:جمعه 19 اسفند 1390
سه شنبه 9 اسفند 1390  04:17 ب.ظاصغر فرهادی خالق فیلم "جدایی نادر از سیمین" یا همان "جدایی..." توانست اسکار بهترین فیلم خارجی مراسم اسکار سال 2012 را نصیب خود کند. این اولین بار بود که یک فیلم ایرانی برنده جایزه اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان در مراسم اسکار میشد.قبل از این فیلم بچه های آسمان ساخته ی مجید مجیدی نامزد دریافت این جایزه شده بود اما نتوانست آن را از آن خود کند.
خیلی قصد مانور دادن روی این فرم محتوا درباره جدایی نادر از سیمین را ندارم...فقط چیزهایی که به ذهنم می رسد را اینجا می نویسم...ناسلامتی اسم وبلاگ "هنر هفتم" است!
در هر حال تبریک به اصغر فرهادی و مردم ایران که لایق چنین جایزه ای بودند. بقیه جزئیات رو در مطالب بعدی می نویسم.

اما چند پی نوشت:

- به دلایل خاص! از شبکه اجتماعی "فیس بوک" بیرون آمده شدیم! با وجود مشغله کاری فکر می کنم باز هم همین وبلاگ و همین نوشته ها را ادامه بدهم.اما به سبک کوتاه تر و بیشتر. فعلا دیگر از شبکه های اجتماعی خبری نیست.

-عید نوروز نزدیک است...مطالب متنوعی سعی می کنم بنویسم.(چه ربطی داشت؟!)

-سر زبونم بود....یادم رفت!  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات