جمعه 30 فروردین 1387  04:04 ق.ظ

 

مثلث شیشه ای بزودی در شبكه تهران 

گفت‌وگوهای جالب و دیدنی رضا رشیدپور با افراد مشهور که به نام «عبور شیشه‌ای»...و «شب شیشه‌ای» مخاطبان بسیاری را جذب تلویزیون کرده بود دوباره شروع خواهد شد.

«مثلث شیشه» برنامه جدید رشیدپور است که در آن باز هم با هنرمندان محبوب مردم به گفتگو می‌نشیند.

«مثلث» نام برنامه‌ای بود که از شبکه پنج و فقط در یک قسمت پخش شد. برنامه «مثلث شیشه‌ای» تلفقی از برنامه «مثلث» و «شب شیشه‌ای» است.

لینک:

عکس های جدید بنیامین

طبقه بندی وبلاگ های حلقه وب رادیو جوان

-----------------------------------------------------------------------------

برای برگرداندن نام خلیج فارس به نقشه ماهواره ای و آنلاین گوگل ارت نیاز به 1 میلیون امضا داریم. به عنوان یک ایرانی خواهشمندم اینجا  کلیک کرده و برای حذف نام خلیج عربی آنرا امضا نمایید. کار سختی نیست.


  • آخرین ویرایش:-
چهارشنبه 21 فروردین 1387  06:04 ق.ظ

گفتگو با محسن چاووشی


«محسن چاووشی» برای مخاطبان موسیقی پاپ ایران، نامی کاملاً آشناست. او خواننده جوانی است که طی دو- سه سال گذشته با موزیک خاص و آن صدای گرفته اش، در دل میلیون ها ایرانی جا باز کرده؛ ولی انگار این برای صدور مجوز و اجازه رسمی مرکز موسیقی اداره ارشاد اسلامی کافی نیست!


چاووشی از همان ابتدا که با تراک های بی کیفیت ضبط شده در استودیوی خانگی اش به عنوان یک «خواننده زیرزمینی» معرفی شد، چه از نظر موزیک و چه در منش، شخصیت نظرگیری از خود بروز داد که او را کاملاً از هم ردیفانش جدا کرد. او از آغاز کار هنری اش به دنبال دریافت مجوز ارشاد بوده و در حالی که مستنداتی برای رد ادعای فعالیت غیرقانونی دارد، همچنان در جایگاه «متهم» و در حسرت چراغ سبز مسئولان فرهنگی کشور مانده است.

این روزها با پخش CDهای قاچاق فیلم سینمایی «سنتوری» (ساختهء به محاقِ توقیف رفته ی «داریوش مهرجویی») در هر خانه ای می شود صدای محسن چاووشی را شنید که می خواند: «...اما تو کوه درد باش/ طاقت بیار و مرد باش!»


مزدک علی نظری/خبرنگاران صلح

اختلاف صهبایی و سلطانی بر سر نخستین سرودملی ایران

احسان خواجه‌امیری برای ایتالیایی‌ها خواند

گفتگو با رضا صادقی


  • آخرین ویرایش:-

شبكه‌های تلویزیونی در سال 86، در مجموع با بیش از 200 مورد گاف، اتفاق غیرمنتظره و تازه‌، مواجه بوده‌اند كه اهم این موارد بار دیگر مرور می‌شود.

اهم گاف‌ها، اتفاقات غیرمنتظره و تازه‌های سیما در 12 ماه سال 86 بنا به گزارش‌های ارسالی سرویس تلویزیون ایسنا به شرح ذیل است:** غیرمنتظره‌ها* مجری برنامه‌ی «مژده بده» شبكه سه سیما كه معمولا اجرای برنامه‌های زنده این شبكه را بر عهده دارد، در برنامه سال تحویل دو دست لباس عوض كرد.


*‌ برنامه زنده‌ی «شب شیشه‌یی» سوم اردیبهشت ماه با سوختن ناگهانی یكی از پروژكتورها به هنگام پخش برنامه همراه شد. مجری برنامه كه قصد داشت از این مساله در جهت یادآوری مشكلات یك برنامه زنده تلویزیونی به مخاطبان استفاده كند، اعلام كرد كه تا پایان برنامه هیچ كاری نمی‌توان برای نور استودیو كرد.


* اخبار شبانگاهی شبكه سه سیما 13 آذر ماه اعلام كرد كه آیتمی تحت عنوان «حلقه زندگی» را با همكاری گروه اجتماعی و برای ارایه گزارش‌هایی درباره ازدواج تهیه و پخش می‌كند؛ این بخش خبری پیرو این اعلام، در هفته‌های بعد گزارش مراسم ازدواج یكی از خبرنگاران صداوسیما را به روی آنتن برد كه در آن با برخی از مسوولان كشوری هم صحبت شده بود.


* در سه ماه نخست سال 86 آنتن شبكه‌های تلویزیونی با قطع‌های طولانی همراه بود كه این اتفاق همزمان وقوع طوفان در تهران به اوج خود رسید. وقوع طوفان مهیب در این روز هم‌چنین باعث شد كه برخی مهمانان برنامه‌های زنده از جمله مهمان گفت‌وگوی چهار در ترافیك بماند و دست‌اندركاران این برنامه زنده خبری به گفت‌وگوی تلفنی با مهمانی كه در باد و طوفان گرفتار شده‌است، اكتفا كنند.


*برنامه‌ی زنده «خانه مهر» 29 آبان ماه غذایی اروپای شرقی را در بخش آشپزی آموزش داد؛ در این بخش ناگهان ماهی تابه آتش گرفت و مربی آشپزی كه نتوانست شعله گاز را كم كند با خنده گفت كه به جای غذای اروپایی غذای چینی را آموزش می‌دهیم.


* در پی برخی انتقادات مطرح شده به سریال «ساعت شنی» این مجموعه تلویزیونی هشتم دی ماه به روی آنتن نرفت و بدون اعلام قبلی، برنامه «یك بررسی»‌ با هدف نقد « ساعت شنی» و رفع شبهات ایجاد شده، با حضور دكتر امیدوار رضایی و دكتر رضا پورحسین پخش شد.


* دكتر ولایتی كه در برنامه زنده «دو قدم مانده به صبح» شبكه چهار سیما حاضر شده بود، در پاسخ به پرسش مجری كه به حلقه‌ی دست او اشاره كرده و می‌پرسید «حلقه دستتان است؟!» پاسخ داد كه بله مجددا ازدواج كرده‌است.


* محسن رضایی كه در اسفند ماه امسال در برنامه «ابر و آفتاب» حضور یافته بود، به ناگاه با این پیشنهاد مجری مواجه شد كه بخشی از سكه‌هایی كه قرار است به عنوان جایزه به شركت كنندگان اهداء كنند را متحمل شود. وی كه از پذیرش این پیشنهاد مقابل دوربین زنده مردد بود، از «حاج خانوم» برای هدیه‌ دادن سكه‌ها اجازه گرفت.


* شبكه خبر در یكی از برنامه‌های كارشناسی خود از حضور مهمانی بهره گرفت كه نامزد نمایندگی مجلس بود؛ این در حالی است كه در آن دوره زمانی حضور هر كدام از نامزدهای نمایندگی مجلس در صدا و سیما ممنوع بود.


*‌ مجری برنامه «مردم ایران سلام» در آخرین قسمت از این برنامه كه سه‌شنبه 28 اسفند ماه به روی آنتن رفت، بسیاری از برنامه‌های دیگر شبكه‌ها را الگوبرداری از «مردم ایران سلام» دانست. وی همچنین با اشاره به درخواست‌های مردم برای ادامه این برنامه،اعلام كرد كه بسیاری از مخاطبان، آنها را تهدید كرده‌اند كه اگر برنامه تمام شود، رای نمی‌دهند!

 


  • آخرین ویرایش:-

مرد هزار چهره سانسور شد

در حالیکه قبل از تحویل سال نو، تهیه کننده و عوامل سریال "مرد هزار چهره" از 15 قسمتی بودن این مجموعه طنز خبر داده بودند، این مجموعه سیزدهم فروردین با یک پایان بندی عجولانه به پایان رسید.  


به گزارش باشگاه جوانی خبرگزاری برنا، سریال "مرد هزار چهره" که امسال با طنزی انتقادی و حسابشده در صدر مجموعه های طنز و پرمخاطب طنز تولیدی شبکه های مختلف سیما قرار گرفت، با سانسور پخش مواجه شد.

بنا بر این گزارش برخی شواهد حاکی از حذف قسمت هایی از سریال مرد هزار چهره به کارگردانی مهران مدیری است که در طول ایام عید از شبکه سوم سیما پخش می شد و با انتقاداتی وارد به مجموعه مدیریت در کشور، نکات قابل تاملی را در حوزه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، انتظامی و حقوقی مطرح کرد.
 
بنابر گزارش برنا، تهیه‌كننده مجموعه مرد هزار چهره در گفتگو با خبرگزاری ها و پیش از آغاز سال 1387 در مورد این مجموعه گفته بود: این سریال تلویزیونی كه در 15 قسمت 45 دقیقه ای برای پخش در ایام نوروز از شبكه 3 سیما تهیه شده است.
 
همچنین در گزارش پیش از نوروز همشهری آن‌لاین نیز درباره این مجموعه طنز با اشاره به بازی مهران مدیری در بیش از 10 نقش متفاوت در این مجموعه آمده بود: خمسه در این مجموعه نقش رئیس باند مافیا با نام «قداره بندیان» _ که بعدها به قزاقه مندیان - را برعهده دارد. شخصیتی كه در قسمت‌های "دوازدهم تا چهاردهم" در مجموعه حضور خواهد داشت.
 
بنا بر گزارش برنا، همه این موارد و برخی موارد دیگر که در زمان پخش شاهد آن بودیم؛ مانند کاهش زمان پخش برخی قسمتها به 35 دقیقه و همچنین تکرار بیش از حد قسمت های قبل در قسمت های جدید، این شائبه را در میان افکار عمومی ایجاد شده است که این مجموعه بنا بر دلایلی از جمله برخی انتقادات، کوتاه شده و در 13 قسمت پخش شد.
 
مضاف بر اینکه در تیتراژ این مجموعه نام افرادی چون محمدرضا حسینیان و اکبر قدمی دیده می شد که هرگز در سریال از آنها اثری دیده نشد.
 
هنوز بازتابی از سوی مدیران شبکه سوم و همچنین عوامل تولید این مجموعه نسبت به این تغییرات و حذفیات در رسانه ها منتشر نشده است. شایان ذکر است طنز موجود در مجموعه "مرد هزار چهره" که توسط تیمی از نویسندگان زبده طنز در کشور به سرپرستی پیمان قاسم خانی به نگارش در آمده بود، طنزی فاخر، انتقادی و بدور از لودگی های مرسوم در برخی مجموعه های طنز تولیدی در تلویزیون بود.

منبع:برنا نیوز


  • آخرین ویرایش:-
چهارشنبه 14 فروردین 1387  12:04 ب.ظمجید روغنی " روابط عمومی و امور بین الملل شرکت ترانه شرقی" در گفتگو با مجله موسیقی ایرانیان مصاحبه با صدای آمریکا را تکذیب کرد و تاکید کرد گروه آریان و شرکت ترانه شرقی هیچ گونه مصاحبه ای با شبکه صدای آمریکا ( VOA ) انجام نداده است و محتویات آن مورد تائید ما نمی باشد و کلیه محتویات گزارش پخش شده ، ضبط از گزارشگران ایرانی و شبکه سی بی اس امریکا بوده که ما نمیدونیم چه طوری سر از شبکه صدای امریکا درآورده ! چون گزارش گرفته شده توسط گزارشگران سی بی اس و برای پخش در این شبکه معتبر ماهواره ای بوده است .

لونا شاد مجری برنامه شباهنگ درشبكه   voa persian   بعد از چندین گزارش میگوید:


اینك به بخش موسیقی می رویم و گزارشی از گروه آریان كه اولین گروه موسیقی است. واقعا احتیاج به معرفی نداره این گروه موج جدیدی از موسیقی رو در كشور ما آورد و مدتی است كه سغی كرده شهرتشو به سطح جهانی برسونه اكنون جزئیات رو از زبان همكارم نازنین می شنوید:نازنین: پس از انقلاب اسلامی ایران در سال 1979 فقط موسیقی اصیل ایرانی در این كشور مجاز بود. انقلاب و جنگ 8 ساله ایران و عراق وقفه طولانی در صنعت موسیقی ایران به وجود آورد پس از پایان جنگ تغییر و تحول در فضای سیاسی و اجتماعی كشور به تدریج راه را برای تولیدات قانونی موسیقی باز كرد، گروه 9 نفری آریان نخستین گروهی تشكیل شده از اعضای دختر و پسر است. این گروه دو خواننده اصلی و چند همخوان دختر دارد و سازهای ویولون و گیتار به سبك پاپ ایرانی در آن نواخته میشود.(قطعه ای از آهنگ نامهربون)(قطعهای از آهنگ بمون تا یمونم). محسن رجب پور مدیر تولید كننده و مسئول تبلیغات آریان می گوید:
 از اون چیزی كه فكر میكردم، هدفم بود اون هم داشتن یك گروه مختلط دخترو پسر جوون ایرانی كه میتونن خواسته های جوونای الآن رو بیان كنن.از اون طرف می دونستم این هدف نه منع قانونی داره و نه منع شرعی و چیزی مخالفش نیست ،  اصلا دریغ نكردم هر جا هم كه جلوی ما یه سدی درست می شد ما سعی می كردیم این سد رو حذفش كنیم.


این گروه در سال 1998 تشكیل شده تاكنون 3 آلبوم بیرون داده و چهارمین آن نیز در راه است. آریان تاكنون موفق شده است كنسرتهای زنده متعددی كه نخستین آن در سال 2000 بود ؛ برگزار كند.


 
علی پهلوان گیتاریست ترانه سرا و خواننده گروه می گوید: با وجود محبوبیت و مردمی بودن آریان این گروه هر دفعه برای گرفتن اجازه اجرای كنسرت با مشكلات و روند اداری پیچیده ای روبرو می شود ولی حتی مهر قرمز وزارت ارشاد نتوانسته باعث دلسردی آنها شود.


پس از چند كنسرت موفق در ایران پیام صالحی گیتاریست ترانه سرا و خواننده دیگر آریان می گوید: گروه تصمیم دارد كه موسیقی خود را به سطح بین المللی سوق دهد(تو یعنی نم نم باروون...هو وو وو و و...تو یعنی نم نم بارون......تو یعنی نم نم بارون .... رو تن قشنگ بیشه...)


آریان بیش از 300 كنسرت و اجرای زنده در ایران و سراسر جهان از جمله انگلیس ، آلمان ، كانادا و سوئد داشته است .شراره فرنژاد گیتاریست ترانه سرا و همخوان گروه می گوید: آریان گروه 9 نفره ای است كه همه  نوازندگان لازم برای یك اجرای زنده خوب رو در بر می گیره . از استقبال مردم مشخصه كه از ترانه های ما خوششون میاد و باهاش ارتباط برقرار می كنن برای مثال ما گاهی در عرض 6 ساعت بیش از 50000 بلیت فروختیم ؛ باعث حیرته!!نینف امیر خاص ؛ نوازنده ، ارگ پیانو و ترانه سرا  گروه است: نه تنها در ایران بلكه خارج از كشور طرفداران زیادی داریم این هم از آمار فروش بلیت كنسرتامون پیداست و هم از اینكه هر سه آلبومی كه به بازار دادیم پرفروش ترین آلبوم سال ، رده بندی شدند .


گروه آریان اخیرا در طی یكی از سفرهای بین المللی خود آهنگی با خواننده پاپ بریتانیایی "كریس دی برگ " ضبط كرده است. كریس دی برگ اولین خواننده معروف خارجی است كه در یكی از آهنگهای آلبوم چهارم این گروه كه به زودی به بازار خواهد آمد ، نمایان شده است .


دریافت گزارش :
http://www.taranehsh.com/fa/video/ARIAN-VOA.wmv


پرونده بنیامین در سایت مجله موسیقی ایرانیان

پرونده بنیامین در خانواده سبز

پرونده بنیامین در سایت بالاترین

پرونده بنیامین در سایت هم آواز


  • آخرین ویرایش:-
یکشنبه 11 فروردین 1387  05:03 ق.ظ

گفتم  : خسته ام

گفتی : لا تقنطوا من رحمه الله  - از رحمت خدا نا امید نشید (زمر/53)

 

گفتم : هیچکس نمی دونه تو دلم چی میگذره

گفتی : ان الله یحول بین المرء و قبله - خدا حائل است بین انسان و قلبش (انفال/24)

 

گفتم : غیر از تو کسی را ندارم

گفتی :  نحن اقرب الیه من حبل الورید - ما از رگ گردن به انسان نزدیک تریم (ق/16)

 

گفتم: ولی انگار اصلا" منو فراموش کردی

گفتی : فاذکرونی اذکرکم - منو یاد کنید تا یاد شما باشم (بقره/152) 

 

گفتم: تا کی باید صبر کرد؟

گفتی: و ما یدریک لعل الساعه تکون قریبا - تو چه میدونی شاید موعدش نزدیک باشد (احزاب/63) 

 

گفتم : تو بزرگی و نزدیکیت برای منه کوچک خیلی دوره,تا اون موقع چیکار کنم؟

گفتی: واتبع ما یوحی الیک واصبر حتی یحکم الله - کارهائی که بهت گفتم انجام بده و صبر کن تا خدا خودش حکم کنه  (یونس / ۱۰۹)

 

گفتم: خیلی خونسردی , تو خدائی و صبور, من بنده ات هستم وظرف صبرم کوچک ....یه اشاره کنی تمومه

گفتی: عسی ان تحبوا شیئا" و هو شر لکم- شاید چیزی که تو دوست داری به صلاحت نباشه (بقره/216)

 

گفتم: انا عبدک الضعیف الذلیل ... اصلا" چطور دلت میاد؟

گفتی: ان الله بالناس لرئوف رحیم- خدا نسبت به همه مردم نسبت به همه مهربونه (بقره/143)  

 

گفتم: دلم گرفته

گفتی: بفضل الله و برحمته فبذلک فلیفرحوا، مردم به چی دل خوش کردن، باید به فضل و رحمت خدا شاد بود 

 

گفتم: اصلا" بی خیال  توکلت علی الله 

گفتی: ان الله یحب المتوکلین - خدا اونائی رو که توکل میکنن را دوست داره (آل عمران/159) 

 

گفتم:خیلی چاکریم. ولی اینبار انگار گفتی :

حواست رو خوب جمع کن. یادت باشه که :ومن الناس من یعبد الله علی حرف فان اصابه خیر اطمان به و ان اصابته فتنه انقلب علی وجهه خسر الدنیا و الاخره - بعضی از مردم خدارو فقط به زبون عبادت میکنن.اگه خیری بهشون برسه , امن و آرامش پیدا می کنن و اگه بلائی سرشون بیاد تاامتحان شن,رو گردون میشن
 
منبع: خورشید بانو

لینک روز:

چرا آثار مهران مدیری پرمخاطب است؟

نقدی بر سریال " جنایتهای غیرحرفه ای "

پرونده بنیامین در سایت مجله موسیقی ایرانیان

پرونده بنیامین در خانواده سبز

پرونده بنیامین در سایت بالاترین

پرونده بنیامین در سایت هم آواز


  • آخرین ویرایش:-
پنجشنبه 8 فروردین 1387  08:03 ق.ظ

 

 

خواننده های وطنی و نوروز 87 . . .

 

مثل اینكه هنوز خواننده های وطنی مان ایام نوروز را جدی نگرفته اند و علاقه ای به دادن آلبوم در این ایام، از خود نشان نمی دهند.نوروز امسال فارغ از ایام محرم و صفر و عزاداری، فرصت خوبی بود كه خواننده های خوبمان با دادن آلبوم محكی جدی در این ایام بخورند و فروش آلبومشان را تضمین كنند.متاسفانه هنوز این اعتقاد در بین خواننده ها و تهیه كنندگان جا نیفتاده است كه ایام نوروز زمان خوبی برای عرضه آثار موسیقی ست.

بنیامین بهادری،گروه آریان،سیروان خسروی،حمید عسكری،سعید شهروز و ..  از جمله خواننده هایی بودند كه هیچ كدام تصمیم به عرضه آلبوم در نوروز 87 نگرفتند و ارائه آثار خود را به زمانی دیگر موكول كردند.موسیقی پاپ ایران هنوز رنگ آلبوم تازه ای را بر خود ندیده است.

سعید پور سعید،ایمان حضرتی و چنگیز حبیبیان در انتهای سال 86 اقدام به عرضه آلبوم های جدیدشان كردند كه هیچ كدام نتوانستند نبض بازار موسیقی شب عید را در دست بگیرند و آلبوم هایشان رنگ "سوخته" بر خود گرفتند.

براستی چرا خواننده های مشهور موسیقی پاپ با توجه به موفقیت آلبوم 85 (بنیامین بهادری )در عید سال 85 اقدام به عرضه آلبوم موسیقی نمی كنند؟

 

 

چرا شبح موفق نبود؟بالاخره بعد از 5 سال انتظار آلبوم "شبح" ار بهنام صفاریان در دی ماه سال گذشته توسط شركت "ایران گام" عرضه شد.گرچه خیلی ها این عرضه را اشتباه محض می دانند چون دی ماه سال گذشته با ایام عزاداری محرم و صفر همزمان بود و بالطبع نمی توان انتظار فروش بالایی از این آلبوم داشت.

 

اما دلایل فروش كم آلبوم شبح چه بوده است؟

 

بنا بر شنیده ها و مشاهدات عرضه این آلبوم گویی در چند شهر بزرگ بوده است و در شهرستان ها اصلا عرضه نشده است!! شركت ایران گام كه مجری پخش آلبوم های موفقی همچون آلبوم "وایسا دنیا" رضا صادقی بوده است این بار در یك استراتژی اشتباه نتوانست عرضه خوبی برای آلبوم شبح داشته باشد.

كلیپ "شب انتظار" هم كه برای یكی از ترانه های آلبوم شبح ساخته شده بود چندان مورد توجه قرار نگرفت تا بهنام صفاریان نتواند بازگشت موفقی به موسیقی پاپ سال 1386 داشته باشد.بهنام در سال 1380 توانست با آلبوم "دورنگی" و سبك متفاوتش غوغایی را در موسیقی پاپ ایران ایجاد كند و همگان او را به عنوان ستاره موسیقی پاپ دهه 80 نام ببرند.اما چنین نشد . . .

 

"شبح" دارای تعدد سبك در موسیقی اش است.نمی توان توقیف 5 ساله ارشاد را بر این آلبوم نادیده گرفت.تنظیم های شبح هر چقدر هم وقت زیادی از بهروز صفاریان گرفت ولی بوی كهنگی را می دهد و نمی توان آن را تنظیم روز نامید.شبح بیشترین ضربه را از آهنگ های عجیب و غریبش خورده است.تراك های "اشتباه بود" داری میری تو(1)" "چرا نخواستی" و "خیام" دارای تنظیم ها و ترانه های بهتری نسبت به دیگر ترانه های آلبوم هستند.گرچه خیام فقط یك ریمیكس است و ترانه ای حتی از خیام هم دربرنمیگیرد.به شخصه مطمئنم كه اگر آلبوم "شبح" در 5 سال پیش عرضه میشد میتوانست باز هم یك غوغا در موسیقی پاپ ایرانی باشد اما چنین نشد . . .
صد سکانس از بهروز صفاریان
منبع: اتفاق نو


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات