حالا ما با همیم تنهای تنهاافشین یداللهی در شب شیشه ای

 

«می‌شه خدا رو حس کرد تو لحظه‌های ساده

تو اضطراب عشق و گناه بی‌اراده

بی‌عشق، عمر آدم بی‌اعتقاد می‌ره

هفتاد سال عبادت یکشب به باد می‌ره

وقتی که عشق، آخر، تصمیمشو بگیره

کاری نداره زوده یا حتی خیلی دیره

ترسیده بودم از عشق، عاشق‌تر از همیشه

هر چی محال می‌شد، با عشق داره می‌شه

عاشق نباشه آدم، حتی خدا غریبه‌س

از لحظه‌های حوا، هوا می‌مونه و بس

نترس اگه دل تو از خواب کهنه پاشه

شاید خدا قصه‌تو از نو نوشته باشه»

 

یک ماه ونیم پیش از آغاز ماه رمضان، حوالی تیرماه سال 86 و وقتی که سریال «میوه ممنوعه» در مرحله پیش تولید قرار داشت، «حسن فتحی» (کارگردان) به «افشین یداللهی» زنگ زد و ترانه‌ای را سفارش داد که در سطرهای بالا خواندید. افشین یداللهی این ترانه را با توجه به سه نکته نوشت؛ سیناپسی از فیلمنامه، صحبت‌های کلی حسن فتحی و حرف‌های «اسماعیل عفیفه». اما در تلفنی که به یداللهی زده شد، تعداد ترانه‌ها از این بیشتر بود؛ خودش می گوید: «4 ترانه به من سفارش داده شد. 2 تا از این ترانه‌ها برای تیتراژ پایانی سریال است و 2 تای دیگر برای بخش‌هایی دیگر که شاید بیشتر از یکی- دو بار پخش نشوند.»

البته یداللهی با این قطعیت از ترانه‌ها صحبت نمی‌کند و کامل در جریان شکل پخش ترانه‌هایش نیست و همه چیز را به احتمالات وابسته می‌داند. خوشحال است برای سومین همکاری مشترک با حسن فتحی - او ترانه‌سرای «شب دهم» و «مدار صفر درجه» هم بوده- و راضی است از ریتم داستان و بازی‌های روان سریال و احتمال می‌دهد که بیش ‌تر از بقیه سریال‌های ماه رمضان با بیننده ارتباط برقرار کرده. برای معرفی بیشتر یداللهی، آوردن یک بند از ترانه سریال «مدار صفر درجه» کفایت می‌کند: «من عاشق چشمت شدم، نه عقل ماند و نه دلی/ چیزی نمی‌دانم از این دیوانگی و عاقلی.»

این ترانه را با صدای علیرضا قربانی و آهنگسازی فردین خلعتبری شنیده‌اید و این یکی ترانه‌ها را با آهنگسازی احسان خواجه امیری. البته سخت‌گیری‌های خواجه امیری باعث شده یکی از ترانه‌های یداللهی از دور خارج شود؛ به این معنی که: «آقای خواجه امیری آهنگی ساخته بودند که با متن ترانه همخوانی نداشت و قرار شد من ترانه دیگری بگویم و از ترانه اولی در قسمت‌های میانی استفاده کنند.»

به این ترتیب 4 ترانه متفاوت متولد می‌شود که 2 ترانه از نظر مضمون به هم شباهت دارند و 2 ترانه دیگر برای سکانس‌های خاص و کلیپی که در میانه سریال پخش ب‌شود، سروده شده‌اند. ملاک، همان صحبت‌های تهیه‌کننده و کارگردان و فیلمنامه است اما: «در این مواقع همه چیز به تکنیک بستگی ندارد و تکنیک به تنهایی کار را پیش نمی‌برد. ترانه یک کار حرفه‌ای است و ترانه‌سرای حرفه‌ای در یک مسیر دوطرفه حس و تکنیک قرار دارد و اینطور نیست که یکسری کلمات را پشت سر هم ردیف کرد و اسمش را ترانه تیتراژ گذاشت. تجربه‌های قبلی، احساسات و اعتقادات آدم در این مواقع به کمکش می‌آید.»

افشین یداللهی این صحبت‌ها را به زبان می‌آورد و بعد از آن، بدون آنکه بگوید دومین ترانه‌ای که می‌خواند در کدام قسمت از «میوه ممنوعه» استفاده می‌شود، می‌خواند:«بذار هیچکی کنار ما نباشه

ما که از آدما چیزی نمی‌خوایم

همین قد که به همدیگه رسیدیم

دیگه هیچی از این دنیا نمی‌خوایم

کسی با هم نمی‌خواد مارو اما

حالا ما با همیم تنهای تنها

چقدر دلگیره شادی توی غربت

ولی آسون تره از دوری ما...»


یکشنبه 29 مهر 1386  08:10 ق.ظ

 

شیطان را زندگی می کنم
عکس: پریسا افخمی

 

   این مرد درباره شیطان با کسی حرف نمی زند. 8 روز زمان می برد که در میان کار شبانه روزی گروه، فرصت گفت وگو پیدا کنیم و 8 ساعت هم در روز قرارمان زمان می برد تا او دیالوگش را که همان روز به دستش رسیده حفظ کند، بی آنکه حس اش به هم بریزد، سکانس اش را به آخر برساند، سریال اغما را با بچه های گروه ببیند . ساعت 10 شب است که در خانه باغ از بازی هایش می گوید که کار دل بوده است نه غم نان. از سیروس مقدم که سابقه ستایش او را پیش از این هم داشته است و از امین تارخ که به گفته او بی واسطه و بی منت مهر می ورزد و می آموزد و در کنار همه اینها از شیطان، که حالا در تنهایی هم دست از سرش برنمی دارد. این مرد می گوید که نقش هایش را زندگی می کند. پس نام حامد کمیلی تا اطلاع ثانوی «الیاس» است. مصاحبه اعتماد با حامد کمیلی را بخوانید:


 • آخرین ویرایش:-
پنجشنبه 26 مهر 1386  12:10 ب.ظ

 

نگاهی به ترانه های یغما گلرویی
آخرین
عشق همیشه...

 

یغما گلرویی ترانه سرای مشهوری است.ترانه های او همیشه یك سر و گردن از ترانه های روز بالاتر بوده و خیلی از خواننده ها آرزوی خواندن ترانه های او را دارند.ترانه سرایی و مترجمی شغل اصلی اوست كه آن چیزی مشخص است این است كه ترانه سراییش از مترجمی اش بیشتر توی چشم بوده است.

برخلاف دیگر ترانه سراها او شهرتش را از آن سوی آب ها به دست آورد.او با ترانه هایی كه برای سیاوش قمیشی می سرود شناخته شد.ترانه هایی كه سطح بالایی داشتند و هیچ كدام ترانه های ضعیفی نبودند.او همكاری با موسیقی آن ور آب فقط به حوزه سیاوش محدود كرده است و قصد ندارد برای خواننده دیگری جز او ترانه بگوید.

ترانه «تصور كن» كه در آلبوم «روزهای بی خاطره» منتشر شد از نمونه های باشكوه زبان جهانی در ترانه است.متاسفانه هنوز در كشور جو سیاهی نسبت به موسیقی لس آنجلسی وجود دارد و ترانه تصور كن علیرغم بدیع بودن آن چندان از آن استقبال نشد.دیدگاهی كه نسبت به موسیقی لس آنجلسی هست(هر چه كه هست) باید اصلاح شود چون بعضا (بسیار محدود) آهنگ ها و ترانه های خوبی شنیده می شود.آنانی كه ترانه خوب را دلیل و بنیان(base) ملودی خوب می دانند نیز دریافته اند كه ترانه ضعیف دیگر مورد استقبال نمی گیرد به همین علت به ترانه سراهای داخل كشور مراجعه می كنند و از آنان ترانه می گیرند.یغما برای سیاوش بهترین انتخاب است.آن دو زوج خوبی را در موسیقی ایجاد كرده اند.

من نمی دانم چرا ترانه سراهای خوبی مثل فرید احمدی،یغما گلرویی،مریم حیدرزاده و... حتما باید یك آلبوم كامل موسیقی با صدای یك خواننده داخلی منتشر كنند تا مورد توجه قرار بگیرند.دیگر كارهای جزئی و پراكنده هر چه قدر هم كه جذاب و گیرا باشند مورد توجه قرار نمی گیرند.فرید احمدی كه پس از سالها با البوم 85 به خوانندگی بنیامین بهادری به صدر بازگشت.3 سال پیش هم مریم حیدرزاده با آلبوم «ساز مخالف» به خوانندگی مجتبی كبیری به صدر ترانه سراها بازگشت.گرچه او قبلا با هنگامه نیز در آن ور آب یك آلبوم كامل منتشر كرده بود.

برای یغما گلرویی هم نوروز امسال چنین اتفاقی افتاد.او با آلبوم «هیشكی مثل تو نمیشه» كه نام یكی از ترانه های خوبش در این آلبوم است، به صدر بازگشت تا دلیل این یادداشت باشد.او در این آلبوم ترانه هایی خوبی دارد و 9  ترانه عاشقانه در این آلبوم دارد.تك آهنگ «از چشم تو می بینیم» كاری ست از ترانه مكرم.ترانه ای منفی و خطرناك!!! كه باید به سختی از فیلتر های ارشاد گذشته باشد.

در ادامه مطلب بخوانید . . .

 • شاید دوست داریم حرفمان را رك تر به معشوق بگوییم . . .
 • یك سطح یا تك بعدی؟ . . .
 • خیلی از عشق های ما همین جوری است.آخرین و همیشه. . .

 

امید محمودزاده


 • آخرین ویرایش:-
پنجشنبه 19 مهر 1386  09:10 ق.ظ

 

پست ویژه عید فطرآلبوم "سلام آخر" با صدای احسان خواجه امیری

دانلود در ادامه مطلب

 

ترانه سیم آخر از بنیامین بهادری . . .(1381)وقتی می آی پر می شم مثل کبوتر میشم
مثل صدای نازی تو سیم آخر میشم

وقتی میری چند قدم پشت سرت بارونه
وقتی می ای می پیچه عطر گلای پونه

وقتی می ری گم میشم حرفای مردم می شم
وقتی می آی غنچه ای رنگ تبسم میشم

وقتی که نیستی زمین زیر پاهام می لرزه
وقتی که باشی دلم بیشتر از این می ارزه

 

حلقه وبـی ها؛عیدتان مبارک

 تمشک های
طلایی برای سریال های رمضانی

اغما

دکتر پژوهان در حال صحبت با الیاس است و قصد دارد به خانه باغ (چقدر ما فارسی را پاس میداریم! خانه باغ به جای ویلا !) برود.دکتر پس از اینکه ماشینش را به بیمارستان می برد . . .  ییهههههو سر از خانه باغ در می آورد ! شاید به خاطر سهمیه بندی ماشینش را نبرده !!!

 

میوه ممنوعه

در قسمت های اولیه سریال دیدیم که حاج یونس در پشت چراغ قرمز هستی را می بیند(بدون شناخت قبلی) ولی حاج یونس طوری نشسته است که انگار فرمان بنز سمت چپ است !!!

 

 

یک وجب خاک

آرام به همراه خانواده اش به ویلای شمال می روند.دوست مریم به موبایل آرام زنگ می زند و به او می گوید: کجایی...آرام هم در حالی که تلفن ویلا در درستش است ! با خونسردی کامل می گوید ویلای شمال . .  . واقعا شاید موبایلی وجود نداشته یا شاید موبایل آرام شبیه تلفن گوشی بی سیم است !!!

 

شکرانه

مرد خفن! پوریا پورسرخ را به گروگان می گیرد و با نشان دادن فیلمی از شکنجه دادن نادیا در موبایل خود یک تمشک برای خود رزرو می کند!!!. معلوم نیست دوربین فیلمبرداری موبایل این آقا HD بوده که کیفیتش اینقدر خوب بوده یا اینکه گوشی به بازار آمده که کیفیتش همانند دوربین های فیلمبرداری  HD است.!!!

 

 

::برای نظرسنجی بهترین سریال های ماه رمضان می توانید به اینجا مراجعه کنید::سعید پور محمودی
دفتر خاطرات ندارد

دفتر یادداشتش را بخوانید . . .

1 مهرماه 85:

کارمان به امید خدا(همان خدایی که زیباست و زیبایی ها را دوست دارد) دارد توی رادیو جوان می گیرد.امروز اندک زمانی نزد دکتر دکترها،صاحب رادیوها،جناب حضرت گیل آبادی رفتیم تا توصیه های بخردانه ایشان را بشنویم و کارمان را در رادیو بیشتر پی بگیریم.

این روزها نامزد کرده و در شرف عقد هستیم.برای همین منظور به میوه فروشی رفته و اندکی میوه های زیبا خریدیم!

البته ربطش را نمی دانیم ولی بخردانه تصمیم گرفتیم برای زندگی مشترک آماده شویم!

 

2 آبان 85:

من بابی که اجرای برنامه هفت ترانه را قبول فرمودیم به موسیقی زیبا و زیبا تر نگاه می کنیم! همه می گویند: سعید! تو که اینقدر رومانتیک هستی چرا یک برنامه فرهنگی را اجرا نمی کنی؟ بنده هم در پاسخ گفتم:

مگر موسیقی فرهنگ نیست؟ پس چیست؟ بی شک سیر و تربچه که نیست! فرهنگ است.

از خارج از رادیو بر ما اندکی فشارهای نازیبا می آورند که آقایان فلان ترانه را پخش نکنید فلان است  چنان است( معنی فلان و چنان را نمی دانم قضاوت با خودتان باشد!) ما هم در نهایت بندگی و نزاکت "چشمی" تحویل می دهیم!

 

18 آبان 85:

حس های زیبا ما را در نوشتن یاری نمی کنند! نوشتن را کنار می گذاریم !

 

مسابقه توپ طلایی رو یادتونه؟

من از توپ طلایی یه یادگاری گرفتم اوون سالها


 

 


 • آخرین ویرایش:-
سه شنبه 17 مهر 1386  11:10 ق.ظ

بی صدا فریاد کن
کار جدید مهدی فخیم زاده
خلاصه داستان: 
این سریال درباره تولیدكنندگان و مصرف كنندگان قرص‌های تقلبی اكس است. دكتر لیلا افخمی در تحقیقات خود متوجه می شود عده ای به دلیل مصرف قرص های اكس می میرند. او از سوی سردار باقری مأمور پیگیری موضوع می شود. افخمی در این میان به شخصی می رسد به نام چنگیز تورانی یك قاچاقچی بین المللی كه لابراتور شخصی خود قرص‌های اكس را تولید و روانه بازار می كند. او همان كسی است كه نوع تقلبی این قر‌ص‌ها را تولید می‌كند و . . . 


کارگردان، تهیه کننده و نویسنده:  مهدی فخیم زاده


بازیگران:
مهدی فخیم زاده فریبا کوثری  محمد صادقی سارا خوئینی ها فرهاد قائمیان  لیلا کریمی  لیلا برخورداری انوشیروان فاطمی

موسیقی: کارن همایونفر   

توضیحات:
این سریال که ابتدا قرار بود با نام بی صدا تیر ماه پخش شود، هم اکنون در حال تدوین و صداگذاریست تا پس از ماه رمضان 86 در 14 قسمت پنجاه دقیقه ای از شبکه دوم سیما به روی آنتن رود


یادداشت:
 

مهدی فخیم زاده از آن دسته کارگردانانی ست که تخصص خاصی در ساخت کارهای پرمخاطب دارد. او که با  سبک کار متفاوت خود در کارهای تلویزیونی در سال های اخیر توانست با سریال های "خواب و بیدار" و "حس سوم" بینندگان زیادی را به خود جذب کند، این بار "بی صدا فریاد کن" را برای شبکه دو ساخت تا همچون دو کار قبلی خود معضل جدید اجتماعی ای  را به تصویر بکشد. این مجموعه بعد از بحث و جدلهای فراوان بالاخره قرار شد به عنوان سریال 14 قسمتی پخش شود به طوری که حتی خبرهایی در مورد پخش این مجموعه در قالب یک تله فیلم به گوش می رسید


یکشنبه 15 مهر 1386  11:10 ق.ظ

 

مفهوم این عکس چه می باشد؟


 • 1- بنزین قاچاق می شود مردم میرن مسافرت
 • 2- ایران خودرو: سیستم سوختی همینی که هست ! آتیش گرفت به ما مربوط نی !
 • 3- با توجه به تابلو سمت راست جاده...سبقت قشر آسیب پذیر از قشر باحال ممنوع!!!
 • 4- عکس تزیینی است !!!

 

 

مفهوم این عکس چه می باشد؟


 • 1- بییییییییییییییییییییییییییییییب!!!
 • 2- کمبود وسیلجات ! نقلیه عمومی به خوبی واضح است
 • 3- سمت راستی بازیگر نقش مثبت سریال اغما است.سمت چپی ...
 • 4- دانشگاه آزاد اسلامی...بدون شرح !


 • آخرین ویرایش:-
شنبه 14 مهر 1386  10:10 ق.ظ


گفتگو با كامران نجف زاده خبرنگار واحد مرکزی خبر
نمی خواهم خودم را ورق بزنم

خواسته یا ناخواسته او امروز یكی از جنجالی ترین خبرنگاران سیما تبدیل شده است . فعالیتش را از مطبوعات آغاز كرد و خیلی اتفاقی وارد كار خبری سیما شد . كامران نجف زاده حدود چند ماه است كه پدر بودن را تجربه كرده است  . و همین مسئله باعث شده است او بیشتر ازاین به گذران زندگی پی ببرد  و گردپیری را روی موهایش احساس كند.

میگن شما اتفاقی وارد سازمان صدا و سیما شده اید در مورد این اتفاق بگویید.

بله من پیش از این كه وارد سازمان صدا و سیما شوم . در یك روزنامه كار می كردم تا اینكه به من پیشنهاد شد  برای بخشهای خبری به صورت كتبی مطلب بنویسم و پس از مدتی خبرنگاربخشهای خبری شوم . از سال 81 هم وارد سازمان شدم .

از این اتفاق راضی هستید ؟

به نظرم دو بعد دارد. یكی این كه كارهایی را كه قبلا انجام می دادم دیگر الان نمی توانم آنها را انجام دهم و دیگر جذابیتی است كه در این كار وجود دارد .

منظورتان چه جذابیتی است ؟

این كه به عنوان یك خبرنگار گزارشی را تهیه كنم كه مخاطبم دوست دارد  و با آن ارتباط برقرار می كند برایم جذاب است و انرژی مضاعفی به من می بخشد.

منبع: هفته نامه قاب کوچک

با تشکر از احسان از وبلاگ بازتاب

بقیه را در ادامه مطلب بخوانید . . .


 • آخرین ویرایش:-

 

لوگوهای حمایتی از جشن تسنیماساسنامه حلقه وبلاگ نویسان رادیو جوان

 

حلقه وب رادیو جوان چیه ؟‌  چه كاری می خواد انجام بده ؟ اصلاً شما هم عضوش هستی یا نه ؟ آهان ، می خواهید عضو بشید ؟ 

 

خب جواب همه سوالات بالا و ... در :

 

اساسنامه حلقه وبلاگ نویسان رادیو جوان

دوستان حلقه وب رادیو جوان به مناسبت جشن تسنیم دست به طراحی لوگوهای حمایتی این جشن زدند كه در زیر مشاهده می كنید . از تمامی دوستان علاقمند به نشر مفاهیم قرآنی در جامعه و خاصه فضای اینترنت خواهشمندیم كد لوگوی مورد نظر خود را بلافاصله بعد از تگ  body  در وبلاگ خود كپی نمایند .

 

 

                                                                                                    

دریافت كد

 

 

 

 

 

 

 

دریافت كد

 

 

  

دریافت كد

 


 • آخرین ویرایش:-
پنجشنبه 5 مهر 1386  03:09 ق.ظ

ممنون از . . .·         شهرام رحیمی و نوید نادری،که هم برای کانون تبلیغ می کنند و هم برای موسسه گاج,فقط برای رضای خدا و موفقیت من و شما! باور کنید! 

                       
·         شرکت ایرانسل،که جشنواره تابستانی اش را همچنان با نام جشنواره پاییزی به مردم قالب می کند و بی خیال تعرفه های بالا !...طرح طلایی رو بچسب!!!


·         دکتر الهام،که مالکیت معنوی ثبت احوال جهانی را به نام خودشان کردند و قصد دارند با سمت رئیس به مجمع جهانی اش هم بروند! خدا بده برکت! راستی فدراسیون فوتبال رئیس نداره ها !!!


·         آمبولانس سریال اغما،که در صحنه های لانگ شات بیمارستان حضوری فعال ،پرشور و بانشاط دارد و برای تنوع هم گاهی اوقات آژیری هم می زند!


·         شاهکار بینش پژوه،که 2 ترانه آلبوم جدید دکتر اصفهانی را گفته و قصد دارد برای ضبط آلبوم جدیدش به سبک مدرن! تا آخر پاییز در شانزالیزه پاریس بماند و حالش را ببرد!!


·         سریال اغما،که برای کم نیاوردن از حریفان خویش،خواننده ای را برای تیتراژ پایانی اش انتخاب کرده که فقط هوار هایش شنیده می شود!!!


·         فرزاد حسنی،که به خاطر مسمومیت غذایی با هفته نامه تلاش مصاحبه نکرد و همه دوستداران خویش را در کف مصاحبه خویش نشاند!!!


·         سعید سلطانی و نفیسه روشن،که با کمک دیگر دوستان برنامه ساز و سریال شکرانه و پایان نامه و این حرفا !  سعی در جا انداختن فارسی دری به جای فارسی امروزی دارند.از آنان و همکارانشان تشکر می ک نیم!!!(به سبک چهارشنبه بخوانید!)


·         فاطمه رجبی،که ابعاد جدیدی از نشانه های ظهور را جلوی دیدگان ما نهاد و ما هم مثل همیشه در کف این جواهرات سخن ماندیم!!!


·         مخابرات(همراه اول)،که با ایستادگی اش در برابر سازمان بازرسی و تنظیم مقررات و کم نکردن هزینه پیامک نشان که ما همچنان آدم های شجاع و گردن کلفتی هستیم!!!


·         سید محمد حسینی،که پس از سالها به آرزویش رسید و دفتر املاکش را در دبی افتتاح کرد تا دیگر ما روی ماهش را در تلویزیون ایران نبینیم!!!


·         محسن چاووشی،که قصد دارد در زمستان امسال رخت دامادی بر تن کند تا ما را از خیر ترانه های منفی اش ...هر چند کوتاه خلاص شویم!!! احتمالات برای عروسی او:: خوانندگان(خودش،حامد جون هاکان،محسن خان یگانه) ترانه ها(الهی در به در بشی خدا بزنه تو کمرت!!!) عشقولانه را کیف می کنید؟!


·         ایران خودرو،که قصد دارد سمند سورن را در 10 مدل!!! وارد بازار کند و احتمالا با 10 قیمت و 10 جور امکانات برای رضایت مشتری!!! فک کنید!!:: مدل دهم:8 میلیون تومان؛امکانات؛پیکان!!! شیشه دستی(برای تقویت مچ دست!!) فرمان خشک و اسکلتی!(برای تقویت کتف،شانه و جلو بازو) کولر بی کولر!!!(طاقت بیاورید!!!)::مدل یک:20 میلیون؛امکانات مرسدس بنز!(بابا بی خیال!)


·         محمد رضا حیاتی،که بعد از سالهای سال ما صدای او را بر روی تیزری از شرکت سایپا شنیدیم و چقدر از شنیدنش مشعوف شدیم!!!


·         وزارت ارشاد،که همیشه برای توقیف فیلم ها بهانه های خوبی دارد! توجه کنید! فیلم سنتوری به خاطر دلایل دیگری توقیف شده است نه صدای محسن چاووشی!!!(همان دلیلی که من از زبان وزیر محترم ارشاد گفتم!! تزریق جلو دوربین؟! بدآموزی داره!!!)


·         هوشنگ غفوری و ابراهیم غفوری،که ما آخر سر نسبت این دو را نفهمیدیم ولی فهمیدیم یکی دارد یک وجب خاک را می گیرد و دیگری شکرانه را(چپ چپ نگاه نکنید! هر دو مدیر فیلمبرداری هستند ناسلامتی!!!)...ابراهیم که پارسال توی جشنواره کاندید بود....اوه راستی جایزه رو هم برد..نه؟!!دومین جشنواره بزرگ قرآنی تسنیم منتظر آثار خلاقانه شماست
تا دیر نشده شرکت کنید و آثار خود را بفرستید . . .
شما می توانید آثار خود را تا آخر ماه مبارک رمضان برای ما بفرستید.
شماره پیامک(اس ام اس): 30000888
کدپستی:5747-19395
شماره تلفن ستاد مرکزی تسنیم(روابط عمومی شبکه جوان): 22167783
سایت تسنیم::http://www.tasnim2.ir


 • آخرین ویرایش:-
 • تعداد کل صفحات :2  
 • 1  
 • 2  
آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات