پنجشنبه 31 خرداد 1386  09:06 ق.ظ

اندك اندك كلیپ سازان از راه می رسند!*

 

]توضیح عكس:عكسی شخصی كه در بالا می بینید حمید شفیع زاده است

عكس تزئینی كار شده است و غیر از لوگو (Style Film)

بقیه لوگو ها ساختگی ذهن طراح است[

 

تعرفه‌ها در كلیپ سازی

::بهمن تیرگان در پیكسل::

 

شبكه ماهواره‌ای MITV (كانال مهاجر) كه از آلمان ساپورت و پخش می‌شود، برای ورود موزیك ویدئو خوانندگان ایرانی به باكس خود، 270 دلار می‌گیرد. این یعنی كه ورود كلیپی به مجموعه مساوی است با یك نوبت پخش آن كار در هر روز، برای مدت 2 الی  3 ماه. هر گونه كم و زیاد در مدت یا نوبت پخش كلیپ‌ها هم به صورت توافقی محاسبه و دلار مربوطه اخذ می‌شود!

 

«PMC» (كانال موسیقی ایران) بابت پخش كلیپ‌ها پولی نمی‌گیرد اما ورود هر كاری به این شبكه مجاز نیست و آثار باید از ممیزی خاصی عبور كنند و نزدیكی آن ویدئو موزیك با استانداردهای شبكه تایید شود.

اما مبلغ دستمزد كارگردان‌ها متفاوت است و تعرفه مشخصی وجود ندارد. برای ساخت یك كلیپ معمولی، خواننده باید چیزی در حدود 200 تا 300 هزار تومان هزینه كند. اما از آنجایی كه كارهای درپیت هم زیاد تولید می‌شود، كلیپ‌هایی كه با فقط 50 هزار تومان جمع شده را هم می‌شود سراغ گرفت. كارهای پرهزینه‌ای هم بوده كه تا ركورد 5-6 میلیون تومان برای خواننده آب خورده است. پركارترین شركت‌های ساخت كلیپ هم عبارتند از «style film»، «پیكسل»، «رامشه موزیك» و ...

 

®      مزدك علی نظری

©      تیتر از مجله چلچراغ


  • آخرین ویرایش:-

این كلیپه یا فیلم عروسی؟!

 آن اوایل كه تازه داشت «موسیقی پاپ بعد از انقلاب» یواش یواش خودش را به شرایط روز تحمیل می‌كرد، ترانه‌هایی مثل «گل می‌روید به باغ» همراه با همان تصویر روییدن گل در باغ و بوستان، یا نهایتا بال بال زدن پروانه‌ای بی‌حال، از شبكه‌های تلویزیون ایران پخش می‌شد. اسمش را هم گذاشته بودند: «نما آهنگ» یا «نماهنگ»!

ویدئو موزیك‌هایی كه از آن طرف آب می‌رسید هم آنچنان تعریفی نداشت؛ معمولا به مناسبت عید باستانی نوروز، هر كی هر چی داشت رو می‌كرد و خواننده‌ها با آلبوم‌های جدیدشان صف می‌كشیدند تا یكی یكی بروند توی یك استودیوی خالی كه فقط یك حوض آب و فواره‌ای كوچك داشت با كلی نورهای رنگارنگ تند و ضایع.

معمولا هم چند تا نوازنده الكی بودند كه به فراخور حال و هوای كاری كه قرار بود به شیوه Play back ضبط شود و خواننده جلوی دوربین لب بزند، او را همراهی می‌كردند، حالا یا  با لب و لوچه آویزان، ژست مناسب اجرای كارهای اسلو را می‌گرفتند یا پا به پای خواننده شنگول كار، قر می‌دادند و بشكن می‌زدند. یادش بخیر، عجب موجوداتی بودند این نوازنده نماهای كرایه‌ای!

اما به هر حال چرخ روزگار گشت و گشت و گشت تا به اینجا رسیدیم كه حالا كانال‌های 24 ساعته ماهواره‌ای شروع به فعالیت كرده‌اند و طبیعتا برای پر كردن زمان برنامه‌هایشان نیاز به ویدئوهایی دندان‌گیرتر دارند؛ چیزی كه هم مخاطب VIVA و MTV دیده را راضی كند و هم خواننده جوانی كه كلی خرج آلبوم و سر و وضعش كرده و نمی‌خواهد چیزی از سایر رقبایش كم داشته باشد!

®      مزدك علی نظری

v      با مطالبی درباره:

ü       كوجی زادوری

ü       امیر بهادر فلاحتی

ü       شاهرخ رضی پور

 

 

 

 

 


  • آخرین ویرایش:-
پنجشنبه 17 خرداد 1386  11:06 ق.ظ

پوریا پور سرخ در شب شیشه ای

پوریا پور سرخ هم آدم مهربانی است و هم دوست داشتنی!!!

خانمها آقایان سلام شب شیشه ای شما بخیر.

 مهمان امشب ما متولد ماه تیر 1356 است جوانی علاقه مند و پر استعداد در زمینه بازیگری از كشفهای كارگردان سینما و تلویزیون ایران محمد حسین لطیفی است با اینكه سریالهایی كه از او دیدیم زیاد نبوده ولی با این حال جایگاه ویژه ای را در میان مخاطبان به خود اختصاص داد او كارش را در سینما با كاندیداتوری در جشنواره فجر آغاز كرد و نوید بخش یك ظهور جدید در تلوزیون و سینما بود .پوریا پور سرخ سلام شب بخیر به شب شیشه ای ما خوش آمدی .

 من هم سلام عرض میكنم خدومت شما و بینندگان خوب برنامه شما.

سوال نظر سنجی

نقش آفرینی پوریا پور سرخ را در كدام یكی از موارد زیر دوست داشتید ؟

1- وفا 2- صاحبدلان

 


  • آخرین ویرایش:-
دوشنبه 7 خرداد 1386  11:05 ق.ظ

حامد كمیلی در شب شیشه ای

با بنیامین ارتباط دورادوری دارم

خانمها آقایان سلام شب شیشه ای شما بخیر و شب شیشه ای امشب را با هزار تا امیدو آرزو آغاز میكنیم. مهمان امشب ما جوانی است بسیار خوش تیپ جوانی است بسیار موقردر سال 1361 در تیر ماه به دنیا آمده متولد اصفهان كارشناسی مدیریت بازرگانی و كاردانی كامپیوتر داردو تحصیلاتش هیچ ارتباطی با كاری كه الان میكند ندارد با ساز پیانو هم آشنا است دو برادر دارد به نامهای احسان و ایمان و او الان یكی از بازیگران خوب سریالهای تلویزیونی است بسیاری از اهالی فن آینده ی درخشانی برای او میبینند .حامد كمیلی عزیز كسی است كه در جشن شبكه 5 رسانه ملی بهترین بازیگر سریالهای تلویزیونی شناخته شد.سلام به شب شیشه ای ما خوش آمدید

 من هم عرض سلام و ادب دارم خدمت شما و همه ی بینندگان خوب شما .

سوال نظر سنجی گفتگو با كدامیك از مهمانان ما جذابتر بوده است؟ 1- باران كوثری 2-گلشیفته فراهانی 3- مریلا زارعی 4- بهرام رادان 5- فریبرز عرب نیا

 


  • آخرین ویرایش:-
جمعه 4 خرداد 1386  09:05 ق.ظ

بازی با واژه ها::پا كردن توی كفش 2 ترانه سرای معروف كشور

««با جمله های تكراری دوباره بازی می كنم!!!»»

 

ترانه «هیشكی مثل تو نمیشه» سروده: یغما گلرویی    خواننده:فرهاد جواهر كلام  آلبوم:هیشكی مثل تو نمیشه

 

ü       دو چـشم رو هـم می زارم...تو رو به یـاد میارم

 

ü       هیشكی مثل تو نمیشه..نمی مونه تا همیشه

 

ترانه «دنیا دیگه مثل تو نداره» سروده:سید فرید احمدی   خواننده: بنیامین بهادری   آلبوم:85

 

ü       چشمـام رو هـم مـیذارم...تو رو به یـاد میارم

 

ü       دنیا دیگه مثل تو نداره...نداره نه میتونه بیاره

 

شبـــیـــه نــیــســت؟؟!!!

نظر خود را كامنت كنید!!!


  • آخرین ویرایش:-
جمعه 4 خرداد 1386  09:05 ق.ظ

كوتـاه از سـینما،مـوسیقی،تـلـویـزیون

نوروز 86 و مسابقه بهترین ترانه

فراخوان بنیامین بهـادری

توفیق اجباری گلزار

گروه آریان

شبح!

 

ü       می گویند در نوروز 86 بین خواننده های این ور آبی و اون ور آبی مسابقه مجازی(این مجازی را از این جهت می گویم چون اصالتا چنین مسابقه ای وجود نداشته ولی پیش آمده است) بهترین ترانه نوروزی برگزار شده است و خواننده هایی همچون كامران و هومن(با آهنگ دوستت دارم خیلی زیاد! و ترانه محشرش!!!!بنیامین بهادری(با آهنگ سر قرارمون)،حمید عسكری(با آهنگ دوستت دارم«نه خیلی زیاد!!!) و فرهاد جواهر كلام(با آهنگ هیشكی مثل تو نمیشه) در آن شركت داشته اند.نتیجه اش كه معلوم نشد.ولی ترانه ها تنظیم های خوبی داشتند البته به غیر از بنیامین كه آهنگش بدون تنظیم بیرون آمده بود ولی هم خوب بود و هم مورد استقبال قرار گرفت.

 

ü       بنیامین در فراخوانی عجیب اعلام كرده است كه مردم درباره آلبوم دوم او نظر بدهند تا او آهنگ هایش را طبق سلیقه مردم بخواند.او گفته:بزودی كار مقدماتی تولید آلبوم شروع خواهد شد.این حرف ها آنجا عجیب به نظر می رسد كه او در مصاحبه سال گذشته(شهریور85) از تولید آلبوم خود خبر داده بود و شركت ترانه شرقی عرضه آلبوم او را نیمه اول سال 86 اعلام كرده بود.اگر كار تولید آلبوم الان شروع شود! باید منتظر آلبوم او در نیمه اول سال 87 باشیم.البته بنیامین در غافلگیری مردم ید طولانی دارد.از لو رفتن آهنگ هایش قبل از عرضه آلبوم 85 تا همین ترانه سر قرارمون كه در اوایل عید منتشر شد.

 

ü       محمد حسین لطیفی خستگی ناپذیر است.او سال گذشته با ساخت 2 سریال پیاپی(وفا،صاحبدلان) و فیلم روز سوم و رساندن دوان دوان به جشنواره؛ این امر را ثابت كرد.او هم اكنون مشغول انتخاب بازیگر و پیش تولید فیلم جدیدش یعنی توفیق اجباری است.از میان بازیگرانی كه تاكنون با این پروژه قرارداد بسته اند می توان به محمد رضا گلزار،رضا عطاران،نیوشا ضیغمی و باران كوثری اشاره كرد.انتخاب محمد رضا گلزار از سوی محمد حسین لطیفی امری عجیب تلقی می شود ولی می توان امیدوار بود كه لطیفی بتواند از گلزار بازی خوبی بگیرد.شایعاتی مبنی بر حضور پوریا پورسرخ هم شنیده می شد كه با حضور گلزار این شایعات پایان یافت.

 

ü       مهران مدیری كه پس از بازی در فیلم «همیشه پای یك زن در میان است» به كارگردانی كمال تبریزی (با آن گریم عجیب!) به سراغ ساخت سریالی برای شبكه نمایش خانگی رفته بود؛ با بد شانسی مواجه شد.سریال گنج مظفر كه قرار بود تصویربرداری آن از 2 هفته پیش آغاز شود با اختلاف اسپانسر هایش(ایرانسل و تالیا) فعلا متوقف شد.این سریال قرار بود با داستانی جدید با سراغ شخصیت های باغ مظفر برود.هنگام نوشتن این مطلب این ضرب المثل به ذهنم می آید: آشپز كه دو تا شد(مخصوصا 2 تا رقیب خصوصی!) سریال یا بی مزه میشه یا متوقف میشه!!!

 

ü       گروه آریان كه قرار بود با تمركز شركت ترانه شرقی،اردیبهشت امسال آلبوم چهارم خود را وارد بازار كند؛همچنان  بد قولی می كند و قصد دارد حساسیت بیشتری روی تنظیم های خود به خرج دهد. گروه آریان در مصاحبه قبل از نوروز خود با همشهری جوان اعلام كرد كه آلبومی متفاوت در اردیبهشت 86 روانه بازار خواهد كرد.قرار است شركت ترانه شرقی(محسن رجب پور) تمركز خود را بیشتر به آریان معطوف كند و شركت آوای نكیسا(غلامعلی علمشاهی) توجه خود را معطوف به آلبوم جدید بنیامین كند.

 

ü       بهنام صفاریان  همچنان به حرف برادر خود گوش داده است و بازار را در انتظار آلبوم جدید خود یعنی شبح نگه داشته است.بهروز صفاریان همچنان مشغول تغییر تنظیم های آلبوم شبح می باشد تا ترانه ها و تنظیم هایش را به روز كند.این آلبوم قرار بود در تابستان 82!!! منتشر شود كه با مساعدت مسئولین ارشاد قرار است(اگر اتفاق خاصی نیفتد!) امسال و پس از 6 سال از آلبوم اول!!! منتشر شود.2 ترانه این آلبوم یعنی «شبح و قبیله آدم خوار ها» مجوز نگرفته بودند ولی گویا سال گذشته مشكل این 2 ترانه هم حل شده است.این آلبوم هم مثل آلبوم آریان قرار بود در اردیبهشت امسال منتشر شود ولی گویا این امر فعلا به تعویق افتاده است.ما هنوز منتظر آلبومی متفاوت از او هستیم.او 6 سال است كه مصاحبه نكرده است!!!(بهنام را می گویم!)

 

ü       خب،به سلامتی و با توجه به اعتراض های فراوان به وزارت ارشاد و همیاری همه دوستداران محسن چاووشی،قرار است فیلم سنتوری با صدای او اكران شود و این امر نشان می دهد كه او به كلوپ مجاز ها پیوسته است.در برنامه شب شیشه ای بهرام رادان،آنقدر بحث داغ و تند شده بود كه اسمی از این خواننده كه صدایش در فیلم سنتوری بر روی چهره رادان به خوبی نشسته است؛نیامد.


  • آخرین ویرایش:-
چهارشنبه 2 خرداد 1386  12:05 ب.ظ

خرداد؛ ماه تولد من است...
سلام
خیلی خیلی از شما ممنونم كه در این مدت وبلاگ را از نظر های خودتون خالی نكردید)چیز بهتری به نظرم نیامد كه جای كلمه خالی بنویسم)
در پاسخ به نظر دوستان درباره بنیامین باید بگم كه همه درخواست های شما به زودی انجام خواهد پذیرفت.
خیلی خوشحالم كه هنوز مطالب قدیمی وبلاگ خواننده دارد و شما حوصله می كنید و نظر می دهید.
مطالب آینده::
خبر های كوتاه از دنیای هنر
درباره كلیپ سازان وطنی
پا توی كفش ۲ نفر از ترانه سرایان مشهور كشور
نقد كلیپ؟!!!
موفق باشید
باز هم ممنون


  • آخرین ویرایش:-
چهارشنبه 2 خرداد 1386  12:05 ب.ظ

یكی‌ترانه‌سازمیشه یكی میشه آوازه‌خون

در سال‌های اخیر امكانات ساخت، ضبط و انتشار آهنگ‌های پاپ آن‌قدر آسان و ارزان در دسترس عموم قرار گرفته كه «خواننده شدن» دیگر یكی از پیش پاافتاده‌ترین شیوه‌های خودنمایی پیوستن به كلاب «بچه معروف‌ها» به حساب می‌آید!

از قدیم گفته‌اند با یك گل بهار نمی‌شود. ضرب‌المثل با مسمایی است؛ اما اگر به ما ایرانی‌ها باشد، با همان «تك گل» خداداد عزیزی 12 بار دیگر به جام جهانی صعود می‌كنیم و چه حماسه‌ها و خیار چمبرها كه خلق نمی‌كنیم!

مثلا كجای دنیا سراغ دارید كه خواننده‌ای با یك آهنگ ناتمام – آن هم بدون تبلیغات رسمی بی آنكه كسی چیزی غیر از اسم كوچكش بداند – ظرف 2 هفته به معروف‌ترین و محبوب‌ترین خواننده روز بدل شود؛ بعد هم كه آلبومش در بیاید با استفاده از جو موافق برخاسته از همان سینگل جادویی، نه تنها صاحب پرفروش‌ترین و توی بورس‌ترین كاست سال بشود، بلكه یكی از پرمخاطب‌ترین‌های تاریخ موسیقی یك مملكت 100 میلیونی از كار در بیاید؟

برای «بنیامین بهادری» كه این‌طوری بود. البته خیلی از خواننده‌های دنیا هستند كه بین كارهایشان، یكی چنان گل می‌كند كه با همان تك آهنگ می‌روند توی تاپ‌ تن‌ها و می‌شوند هنرمند تاریخساز.

مثلا آهنگ «هتل كالیفرنیا» - كه تمام كارهای «ایگلس» یك طرف، این یك ترانه هم یك طرف – باعث ثبت ‌نام و خاطره خواننده و گروه در قلب مردم چند نسل در همه دنیا شده. یا خواننده خدا بیامرز، ناصر عبداللهی خودمان كه با «ناصریا» می‌شناسیمش و وقتی كه زنده بود، اسم گروهش را هم همین گذاشته بود...

اما اینكه كسی با همان اولین تك ترانه‌اش بتواند مثل بنیامین سر و صدا كند، كی دیده، كی شنیده؟! همین امكان استثنایی، هر آدم عشق صحنه و صدا را وسوسه می‌كند تا شانسش را امتحان كند؛ حتی همین خواهرزاده 17 ساله ما كه انصافا با آن صدای جوجه خروسی و دو رگه‌اش، جایش در pmc و ایران‌موزیك سخت خالی است و سخت در آرزوی یك میلیون تومان پول است تا اولین كلیپش را بدهد و معروف شود!

این را هم حتما می‌دانید كه هم سن و سال‌های او علاقه شدید و عجیبی به سبك رپ دارند. شاید باورتان نشود ولی اینها نه تنها به كار خوانندگان سایر سبك‌ها توجهی ندارند، بلكه پاپ‌خوان‌ها را سطح پایین و چیپ می‌دانند؛ راكرها را در درجه دوم بعد از رپ و سنتی‌ها را هم كه اصلا بی‌خیال!

 

 


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic