شنبه 9 اردیبهشت 1391  11:17 ب.ظ


عکس: صبا سیاه پوش
طرح جلد همشهری جوان: محمدرضا دوست محمدی


امید محمودزاده ابراهیمی: همشهری جوان در شماره 355 خود به سراغ سریال مسیر انحرافی و فرزاد حسنی رفته و جلد یک خود را هم به فرزاد حسنی اختصاص داده است.
تیتر «حسنی نگو بلا بگو» که یک تیتر اقتباسی از یکی کتب دوران کودکی ماست؛ تیتر یک جلد شماره 355 شده است. روی جلد، هم نسبت به نحوه اجرای فرزاد حسنی انتقاد شده و هم از وی به خاطر بازی در سریال مسیر انجرافی تعریف شده است. حتی با وی گفتگویی انجام شده اما با اصرار حسنی، این گفتگو منتشر نشده است. حسنی دلیل اصرار خود را اینچنین توضیح داده است؛ «هنوز زود است»

اما چیزی که به نظر من می آید دقیقاً عکس قضاوت همشهری جوان است. البته نه خیلی عکس... ولی تفاوت بسیاری دارد. به نظر من روی اجرای فرزاد حسنی نمی شود خیلی انتقاد کرد. تلویزیون مگر چقدر اجرا به حسنی داده است که حالا ما به قضاوت اجرای او بنشینیم؟ حالا بالفرض هم که بخواهیم برنامه نوروزی را نقد کنیم...واقعاً به نظرم زود است. فرزاد حسنی هنوز ریکاوری خوبی در تلویزیون نداشته و این هم به دلیل نداشتن اجراهای پشت سر هم است. بله! من هم اعتقاد دارم اجرای او خاطره انگیز مثل کارهای قبلش نبود.اما اینکه با یک اجرا بخواهیم نقد کنیم؟...نمی دانم
درباره مسیر انحرافی هم باید بگویم که اتفاقا به نظر من بازی حسنی در مسیر انحرافی بیشتر شبیه اجرایش بود! راستش را بگویم من اعتقاد دارم فرزاد حسنی(با وجود احترام بسیاری که برایش قائلم) هیچ وقت بازیگر خوبی نمی شود! از بازی اش نه در «کمکم کن» خوشم آمد و نه در «مسیر انحرافی». البته این را بگویم که من مسیر انحرافی را کامل ندیدم. ولی اگر مشت را نمونه خروار بدانیم چند صحنه از بازی اش را دیدم. خصوصا آنجایی که خودش را دکتر معرفی کرده بود و با خانمی قرار گذاشته بود و دلال کلیه شده بود. خب فرزاد حسنی در اینجا؛ بیشتر شبیه همان اجرایش در در برنامه نوروزی اش بود و خیلی کارکتر متفاوتی نساخته بود.
من نمی دانم مطلب همشهری جوان در وصف بازیگری فرزاد حسنی را چه کسی نوشته است ولی به نظر من اصلا نباید برای باریگری وی جشن گرفت. فرزاد حسنی هنوز بازیگر نشده است و به نظرم باید به وی فضای اجرا و مجری گری داد تا خود را نشان دهد. فرض کنید مثلا اپرا وینفری یا مرحوم مایکل والاس می خواستند هم بازیگر باشند هم مجری... به نظر خوب است؟ اصلاً و ابداً...هر کس را برای کاری ساخته اند...حسنی هم برای اجرا و مجری گری ساخته شده و نه برای بازیگری!

پی نوشت(1):
همشهری جوان در توضیح پرونده اش برای مسیر انحرافی و فرزاد حسنی اینطور می نویسد:«برخلاف چیزی که همه تصور می کنند همشهری جوان با هیچ چهره ای مشکل شخصی و ماندگار ندارد.یک روز به یکی تمشک می دهد،یک روز روی جلد می بردش. یک شماره نقد می کند و شماره دیگر تحویلش می گیرد. همه اینها نشان می دهد که عملکرد افراد بر قضاوت ها و موضع گیری هایمان تاثیرگذار است. شاخصه یک مجله حرفه ای هم رعایت همین نکات(دوری از عداوت و رفتار براساس عدالت)است»
آقای همشهری جوان! شما واقعاً مطمئن اید که همه موضع گیری هایتان در طی همه این سالها به دور از همه این صفت هایی که گفتید؛ گرفته شده است؟ اگر چنین است که واقعاً دم تان گرم و آفرین به این همه اعتماد به نفس. اعتماد به نفس شما حتی از مجله توقیف شده نسیم هراز هم بیشتر است آنجا که دبیر تحریریه اش(به گمانم،حمید رضا منبتی بود) از محمدرضا گلزار به دلیل موضع گیری شخصی خبرنگارش و کوتاهی مجله  در منتشر کردن مطلب علیه محمدرضا گلزار؛ از وی عذرخواهی کرد.
به نظرم بد نیست همشهری جوان یک پرونده برای بازی پوریا پورسرخ، چه در سریال مسیر انحرافی و چه در فیلم ها سریال هایی که در این سالها بازی کرده است بپردازد تا دیگر این جمله در مطلبش نیاید که «حضور او(فرزاد حسنی) همراه پوریا پورسرخ،به ریتم کند و داستان بی رمق اغلب قسمت ها جان می دهد» قرار است عدالت داشته باشیم آقای همشهری جوان؟ درست است؟


  • آخرین ویرایش:پنجشنبه 14 اردیبهشت 1391
آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات