سه شنبه 1 فروردین 1391  12:30 ب.ظدیشب قسمتی از ویژه برنامه نوروزی شبکه 3 را داشتم می دیدیم. پوریا پورسرخ و نادر سلیمانی مهمان برنامه بودند و فرزاد حسنی (ممنوع التصویر در سایر اوقات سال!) مجری برنامه بود.

فرزاد حسنی در ادامه این برنامه به سریال "مسیر انحرافی" اشاره می کند. سریالی که او و پوریا پورسرخ و نادر سلیمانی بازی کرده اند. فرزاد در ابتدای معرفی این سریال می گوید: «فکر نکنید دارید یک سریال ماهواره ای می بینید یا مثلا دریم ورکس این کار را انجام داده؛ ایرونی جماعت بخواد کاری رو دست بگیره و بتونه..نشون میده»{نقل به مضمون}

 بعد از این معرفی؛ تصویر از روی استودیو به پخش دقیقه هایی از سریال مسیر انحرافی می رود. همه در هواپیما بیهوش شده اند و هواپیمای CHIZ AIR در حال پرواز است. پوریا پورسرخ سرش را بلند می کند.اسلحه ای را برمی دارد،بلند می شود و دیالوگ هایش با سایر بازیگران شروع می شود.
فرزاد حسنی بعد از پخش این دقایق می گوید: «حالا نه اینکه خودمون تو این سریال بازی کردیم اما خداوکیلی یه تکونی به سطح سریال سازی داده شده»

فرزاد حسنی حق دارد. "مسیر انحرافی" جلوه های ویژه ی خیلی خوبی داشت.خصوصا آن صحنه ای که اسلحه پرتاب می شود و گلوله اش در حین زمین خوردن پرتاب می شود و شیشه ی هواپیما را سوراخ می کند و یا صحنه ی سقوط هواپیما.  این جلوه های ویژه تقریبا در سریال های ایرانی بی سابقه است و جای تبریک دارد.

اما مهم ترین مواردی که در کنار جلوه های ویژه سریال به چشم می آمد؛

اول) بازی بد و پر ایراد پوریا پورسرخ
من نمی دانم چرا پوریا پورسرخ اعتقاد دارد که بازیگر است و مرتبا هم از استادانش خصوصاً "پرویز پرستویی" تشکر می کند! پوریا پورسرخ واقعا بازیگر نیست و حتی تجربه چند سال کار در سینما و تلویزیون هم به او کمکی نکرده است. بازی بی روح و بی اعتقادش در فیلم ها و سریال های مختلف این مهم را نشان می دهد که پوریا هیچ پیشرفتی در بازی نداشته است.

دوم) مشخص نبودن سوژه سریال
سکانس اولی که از سریال پخش شد همه مردم در هواپیما بیهوش بودند. ابتدا تصور کردم موضوع سریال اکشن/جنایی است چون این سکانس شباهت غریبی به سریال "فلش فوروارد" داشت. بعد از این صحنه و شنیدن دیالوگ ها و بازی و دیدن CHIZ AIR مشخص شد موضوع سریال کمدی است.
بهتر است قضاوت نکنیم اما این سکانسی که ما دیدیم بسیار تا بسیار به لحاظ کمدی ضعیف بود.

در هر حال صحبت پایانی این است؛
آقای حسنی!
تکان دادن فقط به جلوه های ویژه نیست.سوژه و فیلمنامه هم مهم است.امیدواریم مسیر انحرافی به انحراف دیگر سریال ها و سریال سازانشان نرفته باشد.

پی نوشت:
دیدن نیما فلاح و سحرولدبیگی، این زوج کمدی سالهای دور تلویزیون، پس از سالها در تلویزیون برایم جالب بود. این دو نفر استعداد خیلی خوب و فوق العاده ای در طنز داشته و دارند. کاش از این پتانسیل بیشتر استفاده میشد و بشود!  • آخرین ویرایش:سه شنبه 1 فروردین 1391
آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic