شنبه 21 اسفند 1389  03:55 ب.ظ

زیرآبی به سبک پارس خودرو
وقتی نیسان پیکاپ مدل 89 بدون ABS پلاک می شودآنهایی که این روزها و ماهها نیسان پیکاپ خود را تحویل گرفته اند از پلاک نشدن خودروی خود بسیار شاکی هستند. این اتفاقی ست که در این چندماهه افتاده است و بسیاری از این بابت از شرکت پارس خودرو شاکی هستند. علت پلاک نشدن خودرو هم تنها یک مورد است: نیسان پیکاپ ترمز ABS ندارد و راهنمایی و رانندگی هم اجازه پلاک شدن خودروهای بدون ABS را نمی دهد اما پارس خودرو بدون اعتنا به این قانون مصوب همچنان خودروی نیسان پیکاپ خود را بدون ترمز ضدقفل به مردم تحویل می دهد. اما چرایی این ماجرا چیست؟ آیا این مشکل حل خواهد شد؟

این مشکل حل خواهد شد اگر:
•    شرکت پارس خودرو اقدام به باج دهی به راهنمایی و رانندگی می کند و مشکل از این طریق حل می شود
•    شرکت پارس خودرو با فشاری که از طرف مردم وارد می شود راهنمایی و رانندگی را مجبور به پلاک گذاری محصولاتش تا قبل از نوروز 90 می کند و مشکل حل می شود
•    شرکت پارس خودرو محصولات پیکاپ خود را فراخوان می کند و با ABSدار کردن خودروها مشکل را حل می کند
به نظر می رسد با توجه به تجربه های قبلی شرکت های خودروسازی ایرانی گزینه دوم پیش بیاید و مشکل خریداران نیسان پیکاپ با پلاک شدن خودروها بدون ترمزضدقفل حل شود. اما اگر این اتفاق بیفتد، هم قانون راهنمایی و رانندگی زیر سوال می رود هم دیگر شرکت های خودروسازی به راهنمایی و رانندگی فشار می آورند که محصولات آنها هم با همین ترفند پلاک شود.
این تجربه ایرانی است. شرکت های خودروسازی که هیچ رقیبی ندارند و محصولات خود را با هر کیفیتی به خریدار می اندازند و برای یک ترمزضدقفل هم بهانه می آورند.
شرکت پارس خودرو در بین دیگر شرکت های خودروسازی با اینکه زیرمجموعه سایپا محسوب می شود اما کیفیت خودروهایش به مراتب بالاتر است و باعث تعجب است که چنین شرکتی آبروی خود را با نگذاشتن یک ترمزضدقفل ABS زیر سوال ببرد. امید است با پایبندی راهنمایی و رانندگی به اجرای این قانون و الزام شرکت پارس خودرو به اجرای این قانون و فراخوان خودروهای بدون ABS هم این مشکل حل بشود و هم ایمنی خودروها بالاتر برود.

پس‌نوشت:
پلاک شد! خودروی مدل 89 و بدون ABS با یک ترفند ساده پلاک شد!
آنهایی که نیسان پیکاپ خود را در اواخر سال خریداری کردند، هم اکنون خودروی خود را پلاک شده می بینند. بدون آنکه این خودروها به نمایندگی مرجوع شوند و ترمز ABS روی آنها نصب گردد. اما چطور؟
ترفند پارس خودرو و خلا قانونی در راهنمایی و رانندگی باعث شد پلاک خردادماه 89 و ماه های قبل از آن برای نیسان های پیکاپ مدل زمستان 89 صادر شود و این خودروها که خیلی از آنها قرار بود مدل 90 بشوند، نشدند و پلاک هم به این دلیل ماه بهار است چون آن زمان هنوز دستورالعمل الزامی بودن نصب ABS برای خودروهای پارس خودرو صادر نشده بود. اگر یک سرچ کوچک در اینترنت کنید صحبت های سردار مومنی را در همان زمان ها(بهار و تابستان) می خوانید که از مجموعه و زیرمجموعه سایپا(یعنی همین پارس خودرو) گله می کند که چرا در این کار همکاری نمی کنند.  • آخرین ویرایش:شنبه 21 اسفند 1389
آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic