اولین کنسرت بنیامین بهادری دیشب برگزار شد

گزارش تصویری از صحنه اجرای کنسرت+پشت صحنه و گزارش های جذاب و خواندنی


مجله موسیقی ایرانیان - مهناز تقی زاده: بنیامین بهادری دیشب اولین اجرای خود در ایران را به خوبی برگزار کرد. کنسرت بنیامین در بخش جنبی موسیقی پاپ جشنواره فجر با استقبال بسیار گرم مخاطبان مواجه شد به طوری که سالن همایشهای میلاد مملو از جمعیت بود. در ادامه می توانید گزارش تصویری مجله موسیقی ایرانیان از سئانس دوم این کنسرت را مشاهده نمایید.

گزارش تصویری یک

گزارش تصویری دو(پشت صحنه)
گزارش تصویری سه


حاشیه ها از کنسرت بنیامین بهادری

مجله موسیقی ایرانیان - فرزین ترکی پور: بنیامین بهادری دیشب اولین اجرای خود در ایران را برگزار کرد. او که در سالن برج میلاد دیشب دو سانس را اجرا می کرد، سانس دوم را در طول 1 ساعت به پایان برد و در وسط آخرین آهنگ، بدون خداحافظی کلامی و فقط با حرکات دست، اجرایش را به پایان برد و همین خود باعث بروز اعتراض عده ای از مردم شد.

مردم معترض که از کوتاهی زمان اجرای کنسرت متعجب بودند با شعار «ما منتظر بنیامین» هستیم خواستار بازگشت بنیامین شدند و بارها با شعارها و اصوات مختلف اعتراض شدید خود را نشان دادند، ولی در نهایت بنیامین بر روی صحنه آمد و از مردم معذرت خواهی کرد و گفت: «باور بفرمایید وزارت ارشاد همین قدر برای ما وقت تعیین کرده بود، انشالله در کنسرت های بعدی و کنسرت کیش شما بیایید و ما از خجالتتان در بیاییم»
با اینکه بنیامین معذرت خواهی کرد اما باز هم عده ای از مردم در سالن ماندند و با شعار «پول ما رو پس بدین» خواستار پس گرفتن پول بلیط هایشان شدند که در نهایت مسئولین حراست تدریجا مردم را به خارج از سالن هدایت کردند، اما باز هم اینجا پایان ماجرا نبود و همچنان عده ای در بیرئن از سالن برج میلاد خواستار پول بلیط هایشان شدند.
در نهایت محسن رجب پور مدیر شرکت ترانه شرقی در زیر باران بین مردم آمد و توانست با صحبت هایش آنها را آرام کند.
محسن رجب پور با گفتگویی که با خبرنگار مجله موسیقی ایرانیان داشت گفت: «واقعیت این است که بنیامین تعداد قطعات محدود برای اجرا دارد، از آن قطعات هم چند تایش نتوانست برای کنسرت مجوز بگیرد به همین دلیل حدودا 13 قطعه می ماند که در سانس پیش هم همان 13 قطعه خوانده شد، در اصل وزارت ارشاد برای محدوده زمانی مجوز نداده است که بلکه برای تعداد قطعات مجوز داده که ما تعداد آهنگ های بیشتری نمی توانستیم اجرا کنیم، در سانس پیش هم همین تعداد آهنگ ها اجرا شد که البته فقط یک آهنگ بیشتر از این سانس تکرار شد.»
قابل ذکر است که چند سایت حاشیه ساز موسیقی مدت کنسرت سانس دوم را 40 دقیقه اعلام کرده اند در حالی که برنامه 1 ساعت به طول انجامید و به گفته محسن رجب پور مدیر ترانه شرقی هم برنامه طبق روال معمولی تمام شد و کوتاه بودنش فقط به خاطر کوتاه بودن قطعات بنیامین بوده است.
مجله موسیقی ایرانیان در ادامه عکس ها و گزارش های مفصل تری را از کنسرت دیشب بنیامین در سایت قرار خواهد داد.گزارش مفصل موسیقی ما از برگزاری اولین کنسرت بنیامین در بخش جنبی جشنواره موسیقی فجر؛
اولین کنسرت بینامین بهادری یخ جشنواره را شکستموسقیی ما - مهدی عزیزی: شب گذشته سالن‌همایش‌های برج میلاد تهران میزبان خواننده جوان و محبوبی بود که اولین اجرای زنده خود را در میان هوادارانش جشن می‌گرفت. کنسرت بنیامین بهادری در بخش جنبی موسیقی پاپ جشنواره فجر با استقبال بسیار گرم مخاطبان مواجه شد و یخ حاکم بر سالن‌های بیست و پنجمین جشنواره موسیقی فجر را شکست.

بنیامین بهادری که شور و شوق و هیجان اولین اجرا در حرکات و رفتارش مشهود بود، ترانه‌های دو آلبوم «85» و «88» را همراه با قطعه جدیدی که به یاد فرهاد مهراد خواننده فقید موسیقی پاپ کشورمان ساخته بود، اجرا کرد.

در آغاز کنسرت گروه موسیقی وی که از افراد باتجربه و خوش‌نام موسیقی ایران تشکیل شده بود روی سن آمدند و سپس بنیامین با ظاهری شکیل و مناسب در میان تشویق‌های فراوان هوادارنش روی صحنه آمد و اولین قطعه را اجرا کرد.

«عاشق شدم كاش ندونه/دست دلم رو نخونه/اگر بدونه می‌دونم/دیگر با من نمی‌مونه»
وی سپس با شوق فراوان از مسئولان وزارت ارشاد برای صدور مجوز این اجرا تشکر کرد و همچنین با سپاسگزاری از تماشاگران حاضر در سالن گفت: «برای اولین بار است که در کشور عزیزیم و در شهر خودم و برای همشهری‌های خودم اجرای زنده دارم به همین دلیل از شما تماشاگران می خواهم که در طول اجرا کمک کنید» وی همچنین از لطیفی مدیر اجرایی جشنواره نیز تشکر کرد.

او سپس ترانه ««من عاشق /بی‌قایق / تو دریا / می‌میرم / چشمامو می‌بندم /  بی‌رویا / می‌میرم» » خواند و گفت: «از این‌كه شما در این اجرا با من همراهی می‌كنند، بسیار خوشحالم اما خواهش می‌كنم كه كلمه‌ "می‌میرم" را در این اجرا كسی تكرار نكند و فقط من آن را می‌خوانم.»

بنیامین بهادری پس از صحبت‌های کوتاهی قطعات «می‌میرم»، «دوست دارم»، «خاطره‌ها»، «لیلی در پائیز»، «فنجون برعکس»، «تو را به یاد می آرم»، «نگو نه»،«مثل تو مثل تو» را با تنظیم‌های تقربیا جدیدی اجرا کرد.

این خواننده موسیقی پاپ در بخش دیگری از این کنسرت قطعه‌ای بر اساس یکی از ترانه‌های فرهاد با نام «بوی عیدی بوی تو» را به عنوان هدیه‌ای به هوادارانش اجرا کرد.

«بوی عیدی/ بوی تو/ بوی كاغذ رنگی/ بوی تند تپش قلب من از دیدن تو/ بوی عطر با تو رفتن توی یك خونه نو/ با اینا حواسمو جمع می‌كنم/ با اینا عشقمو محكم می‌كنم»

بهادری پیش از اجرای این قطعه از تماشاگران حاضر در سالن خواست که به احترام فرهاد مهراد یک دقیقه سکوت کنند و در ادامه ضمن تمجید از این خواننده فقید ایران، گفت: «فرهاد مهراد از جمله خواننده هایی است که حق بزرگی به گردن من و امثال من دارد، البته قصد مقایسه خود با فرهاد بزرگ را ندارم چراکه من از ترانه‌های این خواننده موسیقی پاپ بسیار الهام گرفته‌ام و در این بین ترانه «بوی عیدی بوی تو» حس عجیبی را در من ایجاد می‌کند به همین دلیل تصمیم گرفتم ترانه‌ای براساس ملودی این آهنگ را بخوانم. هیچ‌گاه جرأت نمی‌كنم كه ترانه‌های معروف او را دوباره بخوانم و برای احترام به این خواننده از ریتم شعر او استفاده كرده‌ام» در همین حین وی از فرید احمدی ترانه‌سرای این قطعه و دیگر قطعات‌اش که در سالن حضور داشت تشکر کرد و او را استاد خود خواند.

بنیامین اولین اجرای خود در ایران را با اجرای مجدد قطعه «هیچکی مثه من تو رو دوست نداره» و درمیان تشویق‌های مکرر دوستدارانش به پایان رساند.

شهاب حسینی (نوارنده کیبورد و رهبر ارکستر) همراه با وعلی منصوری (کیبورد)، بابک ریاحی پور (گیتارباس)، کامبیز رحمانی (گیتار الکترونیک)، علیرضا میرآقا (پرکاشن) و فرزاد قیصری پور (درام) نوازنده‌های گروه بودند که بنیامین در بخش‌های مختلف برنامه بار‌ها از آنها تشکر کرد.


حاشیه ها:
- سانس اول برنامه با نیم ساعت تاخیر شروع شد و گروه برای حدود یک ساعت‌و‌نیم برنامه اجرا کردند. اما سانس دوم گروه تنها حدود 45 دقیقه روی سن بودند و خداحافظی زود هنگام بنیامین باعث دلخوری زیاد حضار در سالن شد که حتی عده خواستار پس دادن پولشان از طرف مسئولان جشنواره شدند. در این زمینه محسن رجب‌پور مدیر شركت «ترانه شرقی» درباره‌ اجرای سانس دوم این كنسرت كه با اعتراضاتی تماشاگران همراه بوده است گفت: در پایان برنامه جمعیت حاضر در سالن به مدت‌زمان كنسرت اعتراض كردند و فكر كردند كه در این كنسرت كم‌فروشی شده است و قطعات اندكی اجرا شده اما باید گفت كه تمام قطعاتی كه برای اجرا مجوز داشت، را در هر دو سانس اجرا كردیم.

- بار دیگر مثل چند روز گذشته با وجود اینکه تعدادی از صندلی‌های سالن و باکن خالی مانده بود مسئولان جشنواره به خبرنگارانی که بلیت نداشتند اجازه ورود نمی‌داند. البته جا دارد از محسن شریفی مدیر روابط عمومی جشنواره که در نهایت با وجود عدم همکاری مدیران بالاتر همکاریی خوبی با خبرنگارن داشت تشکر ویژه کرد.

- بنیامین بهادری در اولین اجرای خود مسلط، پر احساس و فراتر از انتظار ظاهر شد و با اعتماد به نفس و صداقت جالبی برنامه را اداره کرد. با وجودی که در چند قطعه مشکلاتی در اجرا پیدا کرد اما حضور نوازنده‌های با تجربه و همچنین همراهی حضار باعث شد برنامه به خوبی برگزار شود.

- در سانس دوم كنسرت «بنیامین» قطعه‌ای را كه در سانس اول به یاد فرهاد خوانده بود، اجرا نكرد.

- اولین اجرای بنیامین در ایران نوید برگزاری تور کنسرت‌های موفق وی را داد که امیدواریم این خواننده  جوان کشورمان به زودی بتواند همچون دیگر خواننده‌ها کنسرت‌هایش را برای هوطنانش برگزار کند.


    * گزارش تصویری اختصاصی موسیقی ما از اولین کنسرت بنیامین در ایران - 1

    * گزارش تصویری اختصاصی موسیقی ما از اولین کنسرت بنیامین در ایران - 2
منابع:
مجله موسیقی ایرانیان
موسیقی ما


آخرین پست ها
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو