یکشنبه 6 دی 1388  03:37 ب.ظ

عاشورا،اینجا، کنار خیابان

اینجا عاشورا را با نیمه شعبان فرقی ندارد.خدای نکرده نمی خواهم به خرده گیری بپردازم اما این شباهت را از دید خودمان می گویم.اگر از آن دسته عزادارانی هستید که پس از آنکه دسته عزاداری تان رفت در خیابان می مانید حتما با صحنه هایی شبیه به صحنه هایی پس از اتمام مراسم نیمه شعبان مواجه خواهید شد.

خیابان هایی مملو از زباله هایی ست که البته مربوط به عزاداران نیست بلکه متعلق به کسانی ست که نگاه کردن را بر عزاداری ترجیح داده اند.البته قضاوت یکطرفه نشود شاید برخی به دلایلی نمی توانند عزاداری کنند و یا دیدن این دسته جات عزاداری به یاد صحنه عاشورا می افتند و ...

  وجود سطل های خالی و لیوان هایی که یکی یکی مچاله شده و روی زمین می افتند تنها همین نکته را به یادمان می آورد که دقت ما به همه چیز نمی رسد.خیلی ها حق خود می دانند که زباله بر زمین بیاندازند،چرا؟ چون امروز عاشوراست.دلیل بهتری ندارند.یک مراسم مذهبی را بهانه کاری که نباید انجام بدهند می کنند.

اما کمی حواس مان جمع باشد بد نیست.حواس مان باشد که برای چیپس خوردن و پفک خوردن به خیابان نیامده ایم.برای مچاله کردن لیوان شربت نذری و انداختن آن روی خیابان نیامده ایم. بدانیم که حداقل برای چه آمده ایم.(این آمدنم بهر چه بود ...)

اینجا دلم می سوزد.برای زحمت کشان شهرداری که از هیچ مراسمی هیچ بازخورد خوبی ندیدند.آنها دل شان شاد خواهد شد وقتی ببینند که در یک مراسم مذهبی که همه یک رنگ و یک دل می شوند،حداقل حواس شان به این نکته های کوچک باشد.آیا تا به حال شده است که پس از یک مراسم بزرگ ؛خیابانی تمیز تحویل خودمان بدهیم؟ این برای شهرداری یا کارکنان آن نیست.برای خودمان است.اینجا شهر ماست و کسی که در آن زندگی می کند خوده ماییم.

کمی بیشتر حواس مان باشد.


گزارش تصویری(عکس ها با موبایل گرفته شده است)


و اما سطل خالی..


آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic