سناریویی که در ادامه می خوانید بخشی از واقعیتی است که طی روزهای اخیر برای بسیاری از کاربران ویندوز پیش آمده است.


شما بر روی سیستم خود یک مجموعه اصلاحیه (HotFix) که اخیرآ توسط مایکروسافت منتشر شده است را نصب می کنید. توضیحات پیرامون این بسته خدماتی در مقاله ی شماره 916089 در سایت مایکروسافت قرار دارد.

اندکی پس از آن شما سعی می کنید از طریق سرویس بروز رسانی مایکروسافت (Windows Update Service) بصورت خودکار بروز شوید و مجددآ اصلاحیه های جدیدتر را بر روی سیستم خود نصب نمایید.

اما ببینیم طی این مدت چه اتفاقاتی افتاده و واقعآ مایکروسافت با سیستم شما چه کرده است؟! پس از بروز رسانی نخست ویندوز شما دچار مشکل می شود و فعالیت فایل Svchost.exe که وظیفه برقراری ارتباط با شبکه بروز رسانی مایکروسافت را دارد کاملآ مختل می گردد. در این زمان سیستم برای کاربر پیام اخطار "دسترسی غیر مجاز" را نشان می دهد.

پیام اخطار ایجاد شده باعث می شود بخش های "Server services" و "Workstation service" در ویندوز غیر فعال شوند.

جهت مشاهده دیگر اشکالاتی که اصلاحیه شماره 916089 با خود به ارمغان آورده است مجددآ می توان به سایت مایکروسافت مراجعه کرد. در بخشی از این مقاله چنین آمده است:

"پس از نصب و اجرای اصلاحیه 916089 در ویندوز، هنگامی که شما گزینه بروز رسانی خودکار را اجرا می نمایید بار موجود بر روی پردازنده (CPU) می تواند تا 100 درصد افزایش یابد و این امر برای مدتی طولانی باقی بماند"

این اشکال در ویندوز های XP 32/x64 و ویندوز سرور 2003 32/x64 گزارش شده است. اکنون، جهت برطرف شدن اشکال این اصلاحیه شما می توانید اصلاحیه جدیدتر مایکروسافت را نصب نمایید!

 دانلود: 927891 for Windows XP 32 bit | x64 Edition
 دانلود: 927891 for Windows Server 2003 32 bit | x64 Edition | Itanium Intel
 مشاهده: Microsoft Support KB 927891

پانوشت :

امید محمودزاده  مدیر وبلاگ هنر هفتم  را فردا ساعت ۲.۳۰ عصر  در تهران جشنوراه رایو جوان میتوانید ببینید.

--


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات